Domaine Arnaud Tessier - Meursault Premier Cru Poruzot-Dessus 2017

Výrazné Chardonnay z nejprestižnější vinice v Mersault. Vyvážené a rafinované, víno v klasifikaci 1er Cru

Dostupnost Skladem
2 100 Kč
Domaine Arnaud Tessier - Meursault Premier Cru Poruzot-Dessus 2017

PŮDA: jílovito-vápencová (s převahou vápence), na povrchu štěrková suť
STÁŘÍ VINIC: 70 let
ZRÁNÍ: na dubových sudech, 25% nových, 6 měsíců před lahvováním nerezové tanky

Ročník 2017 v oblasti Meursault byl specifický svou mírnou zimou a nadprůměrnými teplotami v únoru a březnu. Hrozba ranních mrazů na začátku dubna vedla burgundské vinaře k zapalování ohňů v řádcích každé ráno před svítáním. Tento krok se vyplatil a ochránil vinice před poškozením. Horký konec května a červen urychlily květenství, zatímco červenec s proměnlivým počasím vinice příliš neohrozil. Srpen přinesl velmi vysoké teploty, což pomohlo dohnat ztráty z jara, a sklizeň mohla začít koncem srpna. Ročník 2017 přinesl o 21 % vyšší výnos bílých vín oproti roku 2016. Vína jsou velmi atraktivní a přístupná, a pokud jde o apelaci Meursault, lze hovořit o velmi dobrém ročníku.

Vinice

Vinice Poruzot-Dessus 1er Cru leží na jižním okraji apelace Meursault, kde navazují vinice Puligny Montrachet. Toto strategické umístění přináší vínům jedinečný charakter a komplexitu.

Degustace

Víno z ročníku 2017 má krásnou zlatou barvu a bohatý buket, ve kterém dominují tóny bílého a žlutého ovoce s jemným minerálním podtónem. V ústech je víno rafinované, harmonické a mnohovrstevnaté. Přestože je stále mladé a bude potřebovat ještě několik let zrání ve sklepě, už nyní dokáže poskytnout nádherný zážitek. Jemná minerální struktura dodává vínu eleganci a hloubku.

Gastronomie

Toto víno skvěle doprovodí čerstvé plody moře, pokrmy z ryb a drůbeže. Doporučujeme dekantovat minimálně 15 minut před podáváním, aby se plně rozvinuly všechny jeho aromatické a chuťové nuance.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: 1er Cru
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay
Ročník: 2017
Vinařská oblast: Burgundsko
Země původu: Francie

VINAŘSTVÍ ARNAUDA TESSIERA - TRADICE A KVALITA

Rodina Tessierů původně jen prodávala hrozny, ale od roku 2004 začala lahvovat vlastní vína. S prvotřídními parcelami v prestižních meursaultských crus, jako Les Charmes-Dessus a Pourzot-Dessus, se stali rodinné hospodářství jedním z nejlepších v oblasti.

Arnaud Tessier převzal vedení vinařství a zahájil éru neustálého zdokonalování. Od roku 2014 se jeho práce projevuje neuvěřitelnou čerstvostí a harmonií vín, která postupně stoupá každým dalším ročníkem. Díky plně organickému přístupu k pěstování hroznů a pečlivé práci ve sklepě se vinařství dostalo mezi špičku apelace Meursault.

Arnaud a jeho partnerka Catherine společně pečují o vinice i proces výroby vína. Jejich souhra a oddanost kvalitě se projevuje v ohromujících výsledcích posledních ročníků. Vína z Domaine Arnaud Tessier jsou skutečným pokladem pro milovníky kvalitních burgundských vín.