Domaine de Cibadiès - Chardonnay 2021

Značka: Bonfils

Základní, ale strukturované Chardonnay z Languedocu. Je lahodné a ovocné, na nose jemné květinové aroma.

Dostupnost Skladem
199 Kč
Domaine de Cibadiès - Chardonnay 2021
Značka: Bonfils

Chardonnay z Domaine Cibadies v Languedocu, součásti vinařského domu Bonfils, oceněného jako francouzské vinařství roku 2022. Z vinic se otevírá působivý výhled na údolí du Midi s borovými háji.

Víno má slámově žlutou barvu se zelenými odlesky a nabízí intenzivní aroma citrusů, broskví, meruněk a vanilky s květinovými tóny. Chuť je plná, harmonická a bohatá. Doporučujeme k grilované rybě, kozím sýrům, kachnímu prsíčku s fíky nebo grilované zelenině.

Vynikající hodnota za peníze, toto Chardonnay je ideální pro každou příležitost. Základní, avšak skvěle pitelné víno, které se stane vaším oblíbencem!

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: IGP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Languedoc
Země původu: Francie

Spolek BONFILS je prestižním francouzským vinařstvím roku 2022 podle organizace Mundus Vini. S kořeny sahajícími až do roku 1870, dnes vlastní 17 zámků a usedlostí, spravujících 1600 hektarů vlastních vinic, z větší části v bio nebo konverzi na biohospodářství. Čtyři z těchto domů slouží i jako hotely, restaurace a wellness centra. V našem portfoliu se pyšníme vínem z jejich tří hlavních vinařství: Domaine Cibadies, Chateau Vaugelas a Chateau Capitoul. S BONFILS poznáte špičková vína spojená s tradicí a kvalitou.