Domaine Jérôme Castagnier - Bourgogne Aligoté 2020

Svěží, šťavnaté a příjemnně ovocné víno, ze 100 leté vinice! Parádní Aligoté v top kvalitě!

Dostupnost Skladem
480 Kč
Domaine Jérôme Castagnier - Bourgogne Aligoté 2020

Ročník 2020 je výjimečným zástupcem burgundských vín, nabízející harmonickou kombinaci klasického charakteru a překvapivé čerstvosti. S příchodem teplého jara a rychlého květenství o tři týdny dříve než obvykle, bylo vinobraní nečekaně brzké, ale výsledné víno se ukázalo jako vyvážené a aromatické.

Bourgogne Aligoté z Domaine Castagnier představuje nadstandardní kvalitu, což není překvapivé, vzhlíží-li se k historii vinařství. Sklizené a pečlivě vybrané hrozny podstupují zrání v nerezových tancích a dubových sudech, čímž získávají plnost a složitost.

V degustaci se Bourgogne Aligoté z Domaine Castagnier vymyká očekávání o prostých aligoté vínech. Jeho světle slámově žlutá barva s jemnými stříbřitými odlesky zvěstuje bohaté aroma kandovaných citrusových plodů a jemné květinové tóny. Na patře překvapuje svěžestí a harmonií, kterou podtrhuje výrazná minerálnost a dlouhý, šťavnatý závěr.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Aligoté
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Burgundsko
Země původu: Francie

Domaine Castagnier v Morey-Saint-Denis je symbolem rodinné tradice a kvality. Založen Julesem Séguinem a přenesen Albertem Rameauem, získal vinařství svého dnešního majitele, Guye Castagniera, v roce 2004. Jeho syn Jérôme, trumpetista s vojenskou minulostí, se vrátil k rodnému podniku, přičemž jako pátá generace představuje jeho budoucnost.

S pouhými čtyřmi hektary vinic patří Domaine Castagnier mezi menší producenty, avšak více než polovinu jeho majetku tvoří Grand Cru parcely. Jérôme, s humorem a nadhledem, sdílí svůj nekonvenční přístup k vinicím, s vlastnictvím prestižních Clos de la Roche a Clos Saint-Denis Grand Cru.

Vinice Domaine Castagnier jsou úctyhodně staré, s některými vinicemi, jako Bourgogne blanc Aligoté a Chambolle-Musigny, pocházejícími již z roku 1921. Hrozny pro Bourgogne Passe-tout-Graines jsou sklízeny z vinic, které představují unikátní terroir, kombinující třetinu Gamay a dvě třetiny Pinotu noir.

Nejenže se jedná o producenta s Grand Cru prestiží, ale také je majitelem jedné z nejzajímavějších vinic v oblasti. Parcela Aux Echanges v Chambolle-Musigny, kde se snoubí Chambolle-Musigny village a Premier Cru klasifikace, odráží výjimečnost a pestrost terroir.

Domaine Castagnier zůstává synonymem pro vinařství s dlouhou historií, vášní a nekompromisní kvalitou.