Domaine Jérôme Castagnier - Bourgogne Rouge 2020

Lahdoný Pinot noir. Expoloze ovocných tónů jak na nose tak i v ústech. Víno obrovské kvality, které ocení opravdoví znalci vín.

Dostupnost Skladem
699 Kč
Domaine Jérôme Castagnier - Bourgogne Rouge 2020

Ročník 2020 přinesl výjimečná vína s klasickým charakterem a svěžestí díky teplému a brzkému jaru.

Bourgogne Rouge z Domaine Castagnier vyniká kvalitou, pochází z parcel AOP Bourgogne a vinice Morey-Saint-Denis village.

Jeho světle červená barva a aroma zralého červeného ovoce lákají k ochutnání. V ústech se rozvine paleta ovocných tónů, koření a dřeva, doplněná dokonale vyzrálými tříslovinami. Víno je příjemně svěží, lahodné a snadno pitelné s gurmánským a středně dlouhým závěrem. Jérôme Castagnier vysvětluje, že i přes svou malou produkci Morey-Saint-Denis village přidává do jejich základního Bourgogne Rouge, čímž překonává standardy základní klasifikace. Tento ročník je dokonalým zrcadlem rozmanitosti Burgundska, a to i přes náročné podmínky sklizně a tropické léto. Vína jsou vyvážená, aromatická a svěží, překvapují harmonií a bohatostí chutí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Rulandské modré (Pinor Noir)
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Burgundsko
Země původu: Francie

Domaine Castagnier v Morey-Saint-Denis je symbolem rodinné tradice a kvality. Založen Julesem Séguinem a přenesen Albertem Rameauem, získal vinařství svého dnešního majitele, Guye Castagniera, v roce 2004. Jeho syn Jérôme, trumpetista s vojenskou minulostí, se vrátil k rodnému podniku, přičemž jako pátá generace představuje jeho budoucnost.

S pouhými čtyřmi hektary vinic patří Domaine Castagnier mezi menší producenty, avšak více než polovinu jeho majetku tvoří Grand Cru parcely. Jérôme, s humorem a nadhledem, sdílí svůj nekonvenční přístup k vinicím, s vlastnictvím prestižních Clos de la Roche a Clos Saint-Denis Grand Cru.

Vinice Domaine Castagnier jsou úctyhodně staré, s některými vinicemi, jako Bourgogne blanc Aligoté a Chambolle-Musigny, pocházejícími již z roku 1921. Hrozny pro Bourgogne Passe-tout-Graines jsou sklízeny z vinic, které představují unikátní terroir, kombinující třetinu Gamay a dvě třetiny Pinotu noir.

Nejenže se jedná o producenta s Grand Cru prestiží, ale také je majitelem jedné z nejzajímavějších vinic v oblasti. Parcela Aux Echanges v Chambolle-Musigny, kde se snoubí Chambolle-Musigny village a Premier Cru klasifikace, odráží výjimečnost a pestrost terroir.

Domaine Castagnier zůstává synonymem pro vinařství s dlouhou historií, vášní a nekompromisní kvalitou.