Domaine Jérôme Castagnier - Côteaux Bourguignons Chardonnay 2020

Plnější a dobře vyvážené Chardonnay s aroma jablek, citrusů a vanilky. Skvělý zástupce Chardonnay z Burgundska!

Dostupnost Skladem
699 Kč
Domaine Jérôme Castagnier - Côteaux Bourguignons Chardonnay 2020

Ročník 2020 přinesl výjimečná vína s klasickým charakterem a svěžestí díky teplému a brzkému jaru.

Víno od Castagnier je vyrobeno z hroznů Chardonnay z různých vinic v okolí Morey Saint Denis.

Výrazná zlatavá barva a jasná čistota ve sklenici představují jeho vizuální stránku. Aroma láká čerstvými jablky, citrusovými tóny a jemnými náznaky vanilky a pražené briošky z dubového sudu. Chuť je plná, vyvážená s ovocnými tóny jablek, hrušek a bylinek, doplněná příjemnou kyselostí a svěžestí.

Víno se skvěle hodí k lehčím pokrmům z ryb a mořských plodů, jako je smažená treska s grilovaným pórkem a rybí omáčkou se smetanou. Vinifikace zahrnuje použití smíšené půdy a zrání v dubových sudech. Toto víno je momentálně pitelné, ale má potenciál zrání po dobu 5-8+ let.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Burgundsko
Země původu: Francie

Domaine Castagnier v Morey-Saint-Denis je symbolem rodinné tradice a kvality. Založen Julesem Séguinem a přenesen Albertem Rameauem, získal vinařství svého dnešního majitele, Guye Castagniera, v roce 2004. Jeho syn Jérôme, trumpetista s vojenskou minulostí, se vrátil k rodnému podniku, přičemž jako pátá generace představuje jeho budoucnost.

S pouhými čtyřmi hektary vinic patří Domaine Castagnier mezi menší producenty, avšak více než polovinu jeho majetku tvoří Grand Cru parcely. Jérôme, s humorem a nadhledem, sdílí svůj nekonvenční přístup k vinicím, s vlastnictvím prestižních Clos de la Roche a Clos Saint-Denis Grand Cru.

Vinice Domaine Castagnier jsou úctyhodně staré, s některými vinicemi, jako Bourgogne blanc Aligoté a Chambolle-Musigny, pocházejícími již z roku 1921. Hrozny pro Bourgogne Passe-tout-Graines jsou sklízeny z vinic, které představují unikátní terroir, kombinující třetinu Gamay a dvě třetiny Pinotu noir.

Nejenže se jedná o producenta s Grand Cru prestiží, ale také je majitelem jedné z nejzajímavějších vinic v oblasti. Parcela Aux Echanges v Chambolle-Musigny, kde se snoubí Chambolle-Musigny village a Premier Cru klasifikace, odráží výjimečnost a pestrost terroir.

Domaine Castagnier zůstává synonymem pro vinařství s dlouhou historií, vášní a nekompromisní kvalitou.