Domaine Lathuilière Gravallon - Beaujolais blanc Roche noire 2021

Krásné Chardonnay s tóny květin, lipového květu a bílých broskví. V závěru můžeme cítit lehký nádech pazourku, díky unikátnímu podloží.

Dostupnost Skladem
420 Kč
Domaine Lathuilière Gravallon - Beaujolais blanc Roche noire 2021

TERROIR: Žuly, půda jílovito-vápencová

Proces výroby:

Manuální sklizeň a přísný výběr hroznů jsou základem. Po lisování a usazení kalů následuje přečerpání do termoregulačních tanků, kde se odehrává alkoholická fermentace při kontrolované teplotě (cca 12 - 16 °C). Velké dřevěné kádě poskytují ideální prostředí pro zrání. Malolaktická fermentace je záměrně zastavena. Po několika týdnech zrání je víno šetrně filtrováno a lahveno.

Slámově žlutá barva s jiskrnými zlatými odlesky představuje první dojem tohoto vína. Jeho svěží a minerální vůně s květinovými nádechy kosatců, lipového květu a bílých broskví, doplněná lehkým dotekem dubového dřeva, zaručuje unikátní zážitek. V ústech se projevuje elegantní, poddajnou chutí s citrusovým nádechem, pevným tělem a středně dlouhým závěrem, který nese příjemný minerální charakter s nádechem pazourku.

Ročník 2021 v Beaujolais překonává náročné podmínky - mrazy, krupobití, časté deště. I přes odhadovanou ztrátu cca 30 % se kvalita zdá vynikající. Červená vína nabízí živost, harmonii a svěžest, zatímco bílá jsou ovocná, šťavnatá a minerální. Všechna vína mají nižší obsah alkoholu, což je výjimečné.

 
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: Beaujolais Villages
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Beaujolais
Země původu: Francie