Domaine Lathuilière Gravallon - Beaujolais Villages GAM - Jamais sans mon Gamey 2022

Naturální a nefiltrované víno z odrůdy Gamay. Navíc je bez přidané síry, čistá hlava, čisté víno bez aditiv.

Dostupnost Skladem
430 Kč
Domaine Lathuilière Gravallon - Beaujolais Villages GAM - Jamais sans mon Gamey 2022

Granátová barva, aroma červeného ovoce. Jemné a elegantní v chuti. Přirozená ovocnost představuje klasický styl apelace Beaujolais-Villages.

Manuální sklizeň a pečlivá selekce hroznů jsou samozřejmostí. Kvašení formou karbonické macerace musí proběhnout rychle (5–8 dní) k extrakci pouze ovocných složek. Do vykvašeného moštu nebyly přidány žádné kvasinky, spouštěno spontánně. Bez použití síry během fermentace; až při stáčení do láhví bylo přidáno minimální množství (max. 30 mg/l) pro stabilitu vína.

 Mírná zima předznamenala brzké pučení v polovině března, s teplem a sušem v dubnu a květnu. První kvetení se uskutečnilo 20. května, následované přechodným chladem. Od června do srpna převládalo horko a suché počasí, což urychlilo sklizeň od 20. srpna, patřící k nejranějším od r. 2003. Poslední dva týdny přinesly výrazné ochlazení. Kvalita ročníku 2022 závisí na konkrétním terroiru. Písčité parcely utrpěly horko, zatímco vinice s vlhkým podložím poskytly výbornou kvalitu, zachovávající svěžest navzdory vederu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: Beaujolais Villages
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Gamay
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Beaujolais
Země původu: Francie