Domaine Lathuilière Gravallon - Cru Beaujolais - Morgon Corcelette 2020

Nefiltrované víno z odrůdy Gamay. Je rafinované a elegantní. Vhodné pro znalce vín, navíc ideální do archivu na dalších 10let!

Dostupnost Skladem
440 Kč
Domaine Lathuilière Gravallon - Cru Beaujolais - Morgon Corcelette 2020

Terroir: podloží tvoří žuly a prehistorické sedimenty.

MORGON:

Geologická komplexnost místního terroiru odráží zvětralé horniny s různým obsahem jílu. Morgonská vína jsou aromatická, s mladými tóny peckového ovoce, především třešní a višní. Zaznamenat lze i výrazné nuance skořice, lékořice a zázvoru. Tyto bohaté vína s výraznou strukturou obsahují dozrávající třísloviny a dlouhodobě vykazují schopnost vývoje. Morgonská vína jsou známá svou schopností proměny a vývoje do komplexních a aromatických vín.

Sklizeň je pouze ruční, s pečlivým tříděním hroznů, které jsou následně zpracovány jako celek bez odtřapení. Kvašení se odehrává částečně karbonickou macerací, což zajišťuje plné obarvení moštu od matolin a získání potřebných taninů. Tento proces trvá přibližně 10–16 dní. Část vína zraje v dubových kádích, zatímco zbytek zůstává v cementových nádržích. Po dvanácti měsících následuje asambláž, jemná filtrace a lahvování.

Víno se prezentuje sytě fialovou barvou a plným ovocným buketem, v němž dominují zralé višně, jahody a ostružiny. Navíc zde najdeme tóny černého pepře a tmavé čokolády. V ústech je víno kulaté a šťavnaté, s pevnými a zralými tříslovinami. Jeho tělo má vynikající strukturu a intenzivní chuť, perfektně odražující výjimečný ročník 2020. Dlouhý závěr zanechává na patře svěžest a ovocnost. Při skladování bude víno postupně zrající, optimální archivační doba se odhaduje na 5–7 let, ale s potenciálem pro delší stárnutí ve sklepě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: Beaujolais Villages
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Gamay
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Beaujolais
Země původu: Francie