Domaine Saint Rémy - Pinot noir Réserve 2022

Výrazně ovocný Pinot noir z Alsaska. Víno velké finesy, je neuvěřitelně svěží a šťavnatý.

Dostupnost Skladem
490 Kč
Domaine Saint Rémy - Pinot noir Réserve 2022

BIO-CERTIFIKACE: DEMETER
TERROIR: vápenec, jíly, opuka
STÁŘÍ VINIC: víc jak 30 let

PINOT NOIR RÉSERVE

Tento organický a biodynamický Pinot Noir pochází z více parcel: 70 % z Rosenbergu v Wettolsheimu, kde převažuje vápencovo-jílovité terroir s hlubokými půdami, což zajišťuje rovnoměrné zavlažování révy a minerální tón vín. Zbývajících 30 % pochází z prestižního vinohradu Grand Cru Hengst ve Wintzenheimu, kde se nachází strmé svahy s terroirem z oligocenních slepenců a opuk, dodávající vínům pevnost a strukturu. Etiketa vína nese dílo malé umělkyně Jade Ehrhartové, vnučky majitelů, což dodává vínu osobní a rodinný šarm.

 

PROCES VÝROBY Ruční sklizeň a předselekce vinných hroznů již ve vinici jsou prvními kroky k vytvoření tohoto vína. Bobule, pečlivě zbavené třapin, putují do betonových tanků, kde probíhá macerace, což dodává moštu požadovanou barvu. Následuje pozvolná alkoholická fermentace s použitím přirozených kvasinek. Po dokončení fermentace 70 % vína zraje v nerezových tancích po dobu osmi měsíců na jemných kalech, zatímco zbylých 30 % zraje v burgundských barikových sudech, čímž získává na struktuře. Asambláž se provádí v nerezových tancích před lahvováním. Výsledné víno je aromaticky bohaté s jemnou chutí a výraznou minerální svěžestí.

DEGUSTACE Víno má světlou, jiskrně červenou barvu. V buketu jsou jemné nuance červeného ovoce, jako je rybíz a třešně, doplněné decentním bylinkovým podtónem. Chuť je plná zralého červeného ovoce s výraznou svěžestí. Taniny jsou měkké a zaoblené, což dává vínu přívětivě šťavnatý a elegantní dojem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Rulandské Modré (Pinot Noir)
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Alsasko
Země původu: Francie

Vinařství Ehrhart má hluboké kořeny v Alsasku již od roku 1725! Nachází se ve vesnici Wettolsheim, pět kilometrů západně od Colmaru, a spravuje celkem 24 hektarů vinic, včetně čtyř Grand Crus (Hengst, Brand, Goldert a Schlossberg). Jejich specialitou jsou Riesling a Pinot Gris, ale najdeme zde i Pinot Noir, Pinot Auxerrois, Sylvaner a Chardonnay. Věří, že jedinečná rozmanitost terroirů vyžaduje individuální přístup k vinifikaci, což se odráží v jejich kvalitních vínech.