Domaine Saint Rémy - Riesling Grand Cru Schlossberg 2020

Našlapaný Ryzlink kategorie Grand Cru! Plné a strukturované víno s minerálním charakterem. Víno pro náročné klienty.

Dostupnost Skladem
640 Kč
Domaine Saint Rémy - Riesling Grand Cru Schlossberg 2020

TERROIR: žuly, křemenité horniny, jíly
BIO-CERTIFIKACE: Demeter

Tento impozantní alsaský Ryzlink patří mezi klenoty klasifikace Grand Cru. Jeho bohatá chuť je plná citrusových plodů a bílého ovoce.

Vinice Schlossberg (80,28 ha) se nachází ve výšce 235 - 430 m a má strmé terasové svahy s jižní expozicí. Podloží tvoří migmatitové žuly, písčité slíny a muschelkalk, což dává vínu unikátní charakter.

VÝROBA: Hrozny jsou ručně sklízeny a tříděny ve vinici. Lisování probíhá šetrně a fermentace se přirozenými kvasinkami v termoregulačních nerezových tancích. Víno pak zraje na jemných kalech po dobu 8 - 9 měsíců.

DEGUSTACE: Při degustaci zaujme intenzivní žlutá barva se zlatými odlesky. Buket je komplexní s tóny citronů, pomerančů a bílých květů. Na patře je víno minerálně svěží s harmonickou strukturou a jemnou, svůdnou kyselinkou. Dlouhý závěr dodává na eleganci.

Toto velmi suché víno skvěle doprovodí grilované ryby s omáčkami nebo drůbeží maso.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: Grand Cru
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink rýnský (Riesling)
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Alsasko
Země původu: Francie

Vinařství Ehrhart má hluboké kořeny v Alsasku již od roku 1725! Nachází se ve vesnici Wettolsheim, pět kilometrů západně od Colmaru, a spravuje celkem 24 hektarů vinic, včetně čtyř Grand Crus (Hengst, Brand, Goldert a Schlossberg). Jejich specialitou jsou Riesling a Pinot Gris, ale najdeme zde i Pinot Noir, Pinot Auxerrois, Sylvaner a Chardonnay. Věří, že jedinečná rozmanitost terroirů vyžaduje individuální přístup k vinifikaci, což se odráží v jejich kvalitních vínech.