Domaine Saint Rémy - Riesling Vieilles Vignes 2021

Nekomplikovaný Ryzlink z Alsaska. Výrazně ovocný charakter vína se šťavnatou kyselinkou v závěru. Víno vhodné do společnosti.

Dostupnost Skladem
339 Kč
Domaine Saint Rémy - Riesling Vieilles Vignes 2021
Domaine Saint Rémy Riesling Vieilles Vignes 2021
Tip Sleva 15%

RIESLING „VIEILLES VIGNES“:

Tento organický a biodynamický Ryzlink rýnský pochází z velmi starých keřů z terroiru Orthel a Rosenberg, který je bohatý na vápenec a jílové naplaveniny. Vinifikace se odehrává v termoregulačních inoxových nádržích.

PROCES VÝROBY: Ruční sklizeň a přesné třídění hroznů jsou základem procesu výroby. Lisování je pomalé a šetrné. Fermentace v nerezových tancích s přirozenými kvasinkami. Víno pak zraje na kalech 8-9 měsíců.

DEGUSTACE: Světle slámová barva a jemně květinový nos s tóny zelených jablek, citronu, limetkové kůry a meruněk. Při provzdušnění ve sklenici se objeví jasmín a vlhké kamení. Na patře je víno svěží a elegantní s výraznou minerálností a nádechem medu v dlouhém osvěžujícím závěru.

STÁŘÍ VINIC: Více než 30 let

BIO-CERTIFIKACE: Demeter

Doporučené párování: Skvěle doplňuje korýše, ryby a alsaské zelí. Ideální je také k sushi, uzenému lososovi nebo jemným kozím sýrům.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink rýnský (Riesling)
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Alsasko
Země původu: Francie

Vinařství Ehrhart má hluboké kořeny v Alsasku již od roku 1725! Nachází se ve vesnici Wettolsheim, pět kilometrů západně od Colmaru, a spravuje celkem 24 hektarů vinic, včetně čtyř Grand Crus (Hengst, Brand, Goldert a Schlossberg). Jejich specialitou jsou Riesling a Pinot Gris, ale najdeme zde i Pinot Noir, Pinot Auxerrois, Sylvaner a Chardonnay. Věří, že jedinečná rozmanitost terroirů vyžaduje individuální přístup k vinifikaci, což se odráží v jejich kvalitních vínech.