Domaine Weinbach - Gewurztraminer Les Treilles du Loup 2020

Značka: Domaine Weinbach

Jedním slovem, královský Tramín z Alsaska! Bohaté aroma gdoule, muškátového ořísku a tóny kandovaného pomeranče. Výrazný minerál!

Dostupnost Skladem
920 Kč
Domaine Weinbach - Gewurztraminer Les Treilles du Loup 2020
Značka: Domaine Weinbach

Tento 100% Gewurztraminer je výjimečným produktem z biodynamicky pěstované vinné révy, která roste na terroiru štěrkového, písčito-hlinitého podkladu na Clos des Capucins a přilehlých pozemcích. Vinice se nachází na plochém terroiru na začátku údolí, dobře chráněném před větry okolními kopci. Hrozny jsou pečlivě sklízeny ručně v optimální zralosti.

Víno láká komplexní vůní zimolezu, kdoule a muškátového oříšku s jemným nádechem kouře. Vůně se smyslně mění k tónům kandovaného pomeranče, růžových okvětních lístků a kořenitého zeleného anýzu. Vyvážené kyseliny a mineralita dotvářejí elegantní strukturu, udržující svěžest tohoto vína od prvního do posledního doušku.

Ponořte se do smyslného světa zimolezu a kandovaného pomeranče s tímto exkluzivním víne. Vinifikace zahrnuje šetrné lisování celých hroznů, fermentaci díky přirozeným kvasinkám a následné zrání po dobu 10 měsíců v sudech, které již předtím hostily několik vynikajících vín.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Tramín Červený (Gewurztraminer)
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Alsasko
Země původu: Francie

Domaine Weinbach - vítejte v legendárním vinařství Alsaska, pojmenovaném podle říčky protékající jejich pozemky, s půvabnými vinicemi rozkládajícími se na úpatí Grand Cru Schlossberg. Historie tohoto místa sahá až do devátého století, kdy zde byly poprvé zasazeny révy. Od roku 1612 sloužily prostorné prostory vinařství jako klášterní vinice pod správou kapucínů. V roce 1898 převzali vinařství bratři Fallerové, Théodore a Jean-Baptiste, kteří se postarali o rozvoj vinařské tradice. Jejich syn Théo se stal klíčovou osobností alsaského vinařství a odkazoval své znalosti dalším generacím. Po jeho úmrtí v roce 1979 převzala vedení podniku jeho žena Colette a dcery Catherine a Laurence. Laurence iniciovala postupný přechod na ekologické a biodynamické zemědělství, čímž vinařství dosáhlo nových vrcholů kvality a získalo světovou reputaci. Po její tragické ztrátě v roce 2014 převzaly vedení vinařství Catherine a její syn Théo, podpoření Eddym Leiber-Fallerem, který se k rodinnému podniku vrátil z bankovnictví.

Théo pečuje o vinice, zatímco Eddy se stará o marketing a finance. Ve sklepě má hlavní slovo Catherine a sklepmistr Ghislain Berthiot. Vína vinařství jsou výsledkem pečlivé práce s vlastními hrozny, které pěstují na více než 38 hektarech ve 200+ různých polohách. Zastoupené jsou prestižní vinice jako Grand Cru Schlossberg a Furstentum, díky nimž se vinařství řadí mezi světovou špičku. Výjimečnost jejich terroir se odráží v rozmanitosti vín, která nabízíme. Zásadní je pro nás Grand Cru Schlossberg, kde vlastníme přes 12 hektarů vinic, a další perly jako Grand Cru Furstentum nebo Altenbourg. Každé víno vypráví svůj příběh o půdě, klimatu a péči, kterou jsme mu věnovali. Přijďte ochutnat unikátní projevy Alsaska v našem vinařství plném historie a vášně.