Domaine Weinbach - Riesling Grand Cru Schlossberg St. Catherine 2020

Značka: Domaine Weinbach

Cuvee Saint Catherine: Vrcholné umění suchého bílého vína, jeden z nejprestižnějších Ryzlinků na světě

Dostupnost Skladem
2 130 Kč
Domaine Weinbach - Riesling Grand Cru Schlossberg St. Catherine 2020
Značka: Domaine Weinbach

Z domu Weinbach se ozývá symfonie chutí v podobě Cuvee Saint Catherine – jednoho z nejprestižnějších ryzlinků na světě.

Toto mistrovské dílo pochází z více parcel v dolní střední části slavného Grand Cru Schlossberg. Žulové půdy, bohaté na minerály, propůjčují vínům hloubku a sílu. Cuvee Saint Catherine je bohatý, smyslný ryzlink, který si zachovává vyváženost a eleganci bez nadměrné sladkosti.

Jméno vína neodráží rodinné dědictví, nýbrž svátek sv. Kateřiny, připadající na 25. listopadu. Dřívější tradice sklizně této odrůdy byla vázána k tomuto datu, moderní doba ji posunula o měsíc dříve. Příležitost ochutnat špičkové víno je nyní na dosah.

DEGUSTACE: Intenzivní zlatavá barva. Komplexní buket nabízí pestrou paletu intenzivních vůní s tóny citronů, pomerančů a bílých květů. Víno je minerálně svěží a krásně strukturované. Kyselina je jemná a svůdná, tělo harmonicky vyvážené. Dlouhý závěr.

TERROIR: žuly, křemenité horniny, jíly

Doporučené párování: Toto suché víno perfektně doprovodí grilované ryby s omáčkami či drůbeží maso.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: Grand Cru
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink rýnský (Riesling)
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Alsasko
Země původu: Francie

Domaine Weinbach - vítejte v legendárním vinařství Alsaska, pojmenovaném podle říčky protékající jejich pozemky, s půvabnými vinicemi rozkládajícími se na úpatí Grand Cru Schlossberg. Historie tohoto místa sahá až do devátého století, kdy zde byly poprvé zasazeny révy. Od roku 1612 sloužily prostorné prostory vinařství jako klášterní vinice pod správou kapucínů. V roce 1898 převzali vinařství bratři Fallerové, Théodore a Jean-Baptiste, kteří se postarali o rozvoj vinařské tradice. Jejich syn Théo se stal klíčovou osobností alsaského vinařství a odkazoval své znalosti dalším generacím. Po jeho úmrtí v roce 1979 převzala vedení podniku jeho žena Colette a dcery Catherine a Laurence. Laurence iniciovala postupný přechod na ekologické a biodynamické zemědělství, čímž vinařství dosáhlo nových vrcholů kvality a získalo světovou reputaci. Po její tragické ztrátě v roce 2014 převzaly vedení vinařství Catherine a její syn Théo, podpoření Eddym Leiber-Fallerem, který se k rodinnému podniku vrátil z bankovnictví.

Théo pečuje o vinice, zatímco Eddy se stará o marketing a finance. Ve sklepě má hlavní slovo Catherine a sklepmistr Ghislain Berthiot. Vína vinařství jsou výsledkem pečlivé práce s vlastními hrozny, které pěstují na více než 38 hektarech ve 200+ různých polohách. Zastoupené jsou prestižní vinice jako Grand Cru Schlossberg a Furstentum, díky nimž se vinařství řadí mezi světovou špičku. Výjimečnost jejich terroir se odráží v rozmanitosti vín, která nabízíme. Zásadní je pro nás Grand Cru Schlossberg, kde vlastníme přes 12 hektarů vinic, a další perly jako Grand Cru Furstentum nebo Altenbourg. Každé víno vypráví svůj příběh o půdě, klimatu a péči, kterou jsme mu věnovali. Přijďte ochutnat unikátní projevy Alsaska v našem vinařství plném historie a vášně.