Dominique Gruhier - Bourgogne rouge "Épineuil" 2019

Typický Pinot noir Burgundského stylu. Víno je velmi přístupné pro svoji výraznou ovocitost a jemné třísloviny.

Dostupnost Skladem
520 Kč
Dominique Gruhier - Bourgogne rouge "Épineuil" 2019

Épineuil: Víno S Výjimečným Charakterem

Épineuil, významná oblast vinařství, se nachází na severu Burgundska a je známá svou bohatou vinárenskou historií. S rozlohou pouhých 185 hektarů vinic v sedmi obcích, včetně Tonnerre a Épineuil, nabízí toto místo ideální podmínky pro pěstování vinné révy.

Ročník 2019:

Ročník 2019 se ukázal jako excelentní pro červená vína a vynikající pro bílá. Sice byla produkce značně omezená, ale výsledná kvalita vína je nezpochybnitelná. Po mrazivém lednu následoval teplý únor a nadprůměrně teplý březen. Mrazy v květnu mírně poškodily květenství, ale léto bylo velmi suché a horké, což vyústilo ve skvělou zralost hroznů. Ročník 2019 je charakterizován vynikající kvalitou, zejména u pinotů, a představuje pokračování trendu kvalitních vín z regionu Yonne.

Degustace:

Épineuil 2019 je okouzlující víno s velmi příjemnou pitelností. Jeho světle červená barva láká a nos přináší čerstvé ovocné tóny, zejména zralých třešní, doplněné aroma koření a lesního podrostu. Na patře víno překvapí měkkostí a poddajností, s jemnými tříslovinami a pestrou paletou červeného ovoce, koření a jemné nakouřenosti. Jeho středně dlouhý a gurmánský závěr je ozvláštněn příjemnou svěžestí elegantní kyseliny.

Gastronomie:

Toto víno se skvěle hodí jako aperitiv nebo k doprovodu uzenin, bílého masa, masem plněných rajčat s bazalkovou omáčkou a burgundských sýrů. S jeho výjimečným charakterem poskytne každému jídlu nezapomenutelný doprovod.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Rulandské modré (Pinor Noir)
Ročník: 2019
Vinařská oblast: Burgundsko
Země původu: Francie

Domaine de l'Abbaye du Petit Quincy: Obnova Tradice a Kvality

Ve srdci Tonnerrois, nejsevernější části Burgundska, leží nádherná usedlost Domaine de l'Abbaye du Petit Quincy. Toto vinařství, spojené s historií starobylého cisterciáckého opatství v Quincy, je symbolem tradičního vinařství s důrazem na kvalitu a prestiž.

Historie a Obnova:

Založené v roce XIII., toto vinařství je nyní v rukou rodiny Gruhier, která mu vděčí za své znovunabytí slávy. Po období nečinnosti, které následovalo po Velké francouzské revoluci, se rodina Gruhier v roce 1990 rozhodla obnovit usedlost a znovu vzkřísit její dědictví. Vedoucím této obnovy je dnes Dominique Gruhier, jehož systematické úsilí a vášeň pro kvalitu přinesly vinařství zpět do popředí burgundského vinařství.

Závazek k Kvalitě:

Dominique Gruhier klade velký důraz na organické hospodaření a detailní péči o vinice, které jsou důsledně obhospodařovány s ohledem na terroir. Jeho vinařský proces zdůrazňuje kvalitu sklízených hroznů a minimalizuje použití síry, což vede k výrobě vína vyšší kvality.

Škála Vín:

Domaine de l'Abbaye du Petit Quincy je známé svými červenými vínami z apelace Epineuil a bílými vínami z oblasti Chablis, včetně unikátního Petit Chablis Sur le Clos, vinifikovaného z hroznů parcely sousedící s vinicí Grand Cru Le Clos. Nabízí také klasická Chablis, Chablis Premier Cru Montée de Tonnerre a vynikající crémanty.

Vinné Sklepy:

Vinné sklepy l'Abbaye du Petit Quincy jsou umístěny v hloubce sedmi metrů a pocházejí ze 12. století. Tento historický komplex je nejen skvělým místem pro výrobu vína, ale také připomínkou bohatého dědictví tohoto regionu.

Domaine de l'Abbaye du Petit Quincy je synonymem pro tradici, kvalitu a vášeň pro výrobu vína. S ohledem na svou historii a současnou kvalitu je toto vinařství nepochybně jedním z nejvýznamnějších hráčů v burgundském vinařství.