Dominique Gruhier - Crémant de Bourgogne Blanc de Noirs, Grande Cuvée

100% Pinot noir, zrání 30 měs. na kalech. Šperk mezi burgundskými Crémanty, šumivé víno aromatické složitosti.

Dostupnost Skladem
570 Kč
Dominique Gruhier - Crémant de Bourgogne Blanc de Noirs, Grande Cuvée

Grand Cuvée - Pinot d'Édouard: Královský Crémant Blanc de Noirs

Tento Crémant Blanc de Noirs je pravým skvostem ve své kategorii. Pikantní, elegantní, s bohatou aromatickou složitostí, která připomíná velké Pinot Noir. Tóny červeného ovoce se prolínají se sladkým kořením a lehkým nádechem iodizované chuti, poskytující dokonalé potěšení pro vaše chuťové buňky.

Dominique Gruhier chtěl vytvořit šumivé víno kategorie Blanc de Noirs v nejčistší formě. S necelými 4 grami cukru na litr se posunul do kategorie Extra brut. Téměř se dotýká kategorie naturálních vín s pouhými 48 mg/l siřičitanu. Základem vína je ročník 2016, doplněný "solerou" - směsí starších ročníků. Po prvním zrání v menších dubových sudech po dobu sedmi měsíců a druhotném kvašení následovalo dalších 30 měsíců zrání na kalech. Teprve poté byl víno zbaveno sedimentu a uzavřeno korkovou zátkou.

Degustace:

Svůdně jiskrná zlatá barva přivolává pocit luxusu. Perlení je velmi jemné a dlouhotrvající. Aroma červeného ovoce a citrusových plodů se harmonicky prolíná s tóny briošek. Opulentní chuť nabízí noty červeného rybízu, višní, citrusových plodů a sladkého koření, doplněné bílým pepřem. Minerální a slaný závěr je svěží a dlouhý, odhalující eleganci dominantního ročníku 2016.

Gastronomie:

Tento rafinovaný crémant je ideálním aperitivem a skvěle doplňuje složitější pokrmy. Lahodně se snoubí s předkrmy jako husí foie gras s fíkovým chutney nebo klasické hovězí carpaccio. Pro hlavní chod můžete zvolit telecí pečení s hříbkovou omáčkou. Pokud si dáte sýr, doporučujeme kozí sýr z Mâconnais.

Doplňkové parametry

Kategorie: Crémant
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Extra brut
Odrůda: Rulandské modré (Pinor Noir)
Ročník: Neročníkové
Vinařská oblast: Burgundsko
Země původu: Francie

Domaine de l'Abbaye du Petit Quincy: Obnova Tradice a Kvality

Ve srdci Tonnerrois, nejsevernější části Burgundska, leží nádherná usedlost Domaine de l'Abbaye du Petit Quincy. Toto vinařství, spojené s historií starobylého cisterciáckého opatství v Quincy, je symbolem tradičního vinařství s důrazem na kvalitu a prestiž.

Historie a Obnova:

Založené v roce XIII., toto vinařství je nyní v rukou rodiny Gruhier, která mu vděčí za své znovunabytí slávy. Po období nečinnosti, které následovalo po Velké francouzské revoluci, se rodina Gruhier v roce 1990 rozhodla obnovit usedlost a znovu vzkřísit její dědictví. Vedoucím této obnovy je dnes Dominique Gruhier, jehož systematické úsilí a vášeň pro kvalitu přinesly vinařství zpět do popředí burgundského vinařství.

Závazek k Kvalitě:

Dominique Gruhier klade velký důraz na organické hospodaření a detailní péči o vinice, které jsou důsledně obhospodařovány s ohledem na terroir. Jeho vinařský proces zdůrazňuje kvalitu sklízených hroznů a minimalizuje použití síry, což vede k výrobě vína vyšší kvality.

Škála Vín:

Domaine de l'Abbaye du Petit Quincy je známé svými červenými vínami z apelace Epineuil a bílými vínami z oblasti Chablis, včetně unikátního Petit Chablis Sur le Clos, vinifikovaného z hroznů parcely sousedící s vinicí Grand Cru Le Clos. Nabízí také klasická Chablis, Chablis Premier Cru Montée de Tonnerre a vynikající crémanty.

Vinné Sklepy:

Vinné sklepy l'Abbaye du Petit Quincy jsou umístěny v hloubce sedmi metrů a pocházejí ze 12. století. Tento historický komplex je nejen skvělým místem pro výrobu vína, ale také připomínkou bohatého dědictví tohoto regionu.

Domaine de l'Abbaye du Petit Quincy je synonymem pro tradici, kvalitu a vášeň pro výrobu vína. S ohledem na svou historii a současnou kvalitu je toto vinařství nepochybně jedním z nejvýznamnějších hráčů v burgundském vinařství.