El Principal - Premium 2012

Značka: El Principal

Chilské víno ultra premiové kategorie.

Dostupnost Skladem
2 290 Kč 3 053,33 Kč / 1 l
El Principal - Premium 2012
Značka: El Principal

Vlajková loď celého vinařství El Principal a jejich nejelegantnější víno postavené na odrůdě Cabernet sauvignon. Jeden ze zástupců kultovních chilských vín. Víno kombinující výhody chilského terroiru na úpatí And, mohutnou odrůdu Cabernet sauvignon a styl vinifikace á l Bordeaux. O tom svědčí i odborné konzultace jednoho z nejznámějších francouzských enologů Patricka Leona, který působil i na vinařstvích kateorie Grand cru classé.


Popis vína:
Nízké výnosy a mikro klima s velkým vlivem And výtváří jedno z největších chilských vín. Elegantní kořeněná vůně s tóny čajových lístků a jemného asijského koření v kombinaci s výjimečně bohatou texturou červeného ovoce. Chuť nabízí velkou škálu tónů, zároveň si však zachovává eleganci a rafinovanost. To vše při mohutnosti a délce chuti. Osobní tip pan Eduarda Chadwicka - majitele Vina Errazuriz - pokud může doporučit nějaké chilské víno, které nepochází z jeho vinařství, je to právě El Principal Premium. 93 bodů James Suckling.


Pro zajímavost, baleno v dřevěných bedýnkách po 6ks. 

 

Doporučené párování: steak, steak, steak, nic lepšího si tohle velké víno ani nezaslouží!

Odrůdové složení: 93% Cabernet Sauvignon 7% Petit Verdot

Obsah alk.: 15%

 

Majitel vinařství Jean Paul Valette měl vždy slabost pro Chile. Jako majitel vinařství Chateau Pavie a Pavie-Decesse v Bordeaux se musel však zabývat hlavně svými vinařskými aktivitami ve Francii. Chilské vinařství El Principal založil v roce 1992.Když však v roce 1998 obě usedlosti prodal, mohl se začít věnovat top produkci vín v Chile. Společně s Jorgem Fontainem založili vinařství s 54 hektary v Maipo Valley v blízkosti Almavivy a vinic Concha y Toro. Cílem bylo vyrábět ultran premiová chilská vína. Heslo "tam kde ostatní končí, my začínáme" jednoznačně platí na vína El Principal. Nejedná se o další chilksé mamutí vinařství, ale drobné butikové vinařství, prakticky evropského střihu.

 

Alkohol: 15,0%, kyseliny:5.0 g/I, zbytkový cukr: 2,8 g/I

Původ hroznů: Maipo Andes 
Poloha vinic: 820 m.n.m. 
Podloží: naplaveniny, jíl 
Klima: Středně vlhké oceánské s velkým vlimem And
Teplotní kolísání: 18- 22ºC
Vedení vinic: Dvojitý Guyot
Výnos:: 5.200 kg/ha
Studená macerace (8º C): 4 dny 
Alkoholová fermentace: 9 dní.
Post fermentační macerace: 14 dní
Zrání: 20 měsíců ve francouzských dubových sudech 
Odrůdové složení: 87% Cabernet Sauvignon, 9% Petit Verdot,

Doplňkové parametry

Kategorie: Chile
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 15 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Petit Verdot
Ročník: 2012
Vinařská oblast: Maipo Valley
Země původu: Chile