Emilio Moro - Vendimia Seleccionada 2019

Výběrové víno, které se vyrábí jen v nejlepších ročnících. Víno které je velmi hutné, strukturované s extrémně dlouhou dochutí.

Dostupnost Skladem
920 Kč
Emilio Moro - Vendimia Seleccionada 2019

Bodegas Emilio Moro se věnuje výrobě vína s původem v rodinných vinicích, jež představují základ pro vytváření vynikajících vín. Vendimia Seleccionada vzniká pouze v nejlepších letech, s pečlivým výběrem hroznů. Lahve zdobí malované originální etikety, debutovaly v roce 1989 a otevřely cestu vynikajícím vínům z Ribera del Duero.

Vendimia Seleccionada pochází z hlinitých půd starých vinic s jihozápadní orientací v okolí Pesquera de Duero. Vybrané hrozny odrůdy Tempranillo jsou fermentovány v nerezových tancích při kontrolované teplotě po dobu 30 dnů. Následuje zrání v barikových sudech z francouzského dubu s maximálním respektem k místnímu terroir.

Víno, sytě tmavě červené, nabízí intenzivní ovocné aroma s elegancí a rovnováhou primárních vůní a kořenitých tónů. V ústech prezentuje skvělé tělo s bohatými, avšak jemnými tříslovinami a vyváženou kyselinkou. Skvělá samostatně nebo k červenému masu, tradičním pokrmům z pece a sýrům. Doporučená teplota podávání 14-16 °C.


 

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Klasifikace: Vino de Autor
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Tempranillo
Ročník: 2019
Vinařská oblast: Ribera del Duero
Země původu: Španělsko