Familia Valdelana - Reserva 2018

Víno pochází z vinic starších 60 let. Je krásně zakulacené, strukturované s jemnými tříslovinami a tóny ovoce

Dostupnost Skladem
480 Kč
Familia Valdelana - Reserva 2018

95% Tempranillo, 5% Graciano

Graciano, původní odrůda z oblasti Rioja, vytváří s Tempranillem dokonalou symbiózu pro dlouhé zrání. Víno pochází z vinic starých přes 60 let, kde panuje středomořské klima s mírným atlantským vlivem.

Isidoro, dědeček rodiny Valdelana, s bohatými zkušenostmi výroby a zrání vína, stvořil toto víno Reserva. Odráží pravou osobnost vinohradníka, oddaného svým vinicím.

Alkoholická fermentace trvala 9 dní při teplotě 26 °C. Prodloužená macerace se slupkami pak následovala při nízké teplotě po dobu 12 dnů. Malolaktická fermentace proběhla ve francouzských dubových sudech. Následně víno zrálo 24 měsíců ve francouzských a amerických dubových barikových sudech.

Tmavě rubínově červené víno s vysokou aromatickou intenzitou, dominujícími tóny balsamica, bylin, levandule a fenyklu. Černé ovoce v dokonale integrovaném bouquetu. Velké víno, naplňující ústa hřejivým pocitem, krásně strukturované s jemnými tříslovinami. V závěru zaznívají chuťové tóny zralého bobulového ovoce, švestek a čokolády.

Skvěle ladí s iberskými specialitami, masem na rožni, zvěřinou, tradičními španělskými dušenými pokrmy a čokoládovými dezerty.

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Klasifikace: Reserva
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Tempranillo, Graciano
Ročník: 2018
Vinařská oblast: Rioja
Země původu: Španělsko