Ferratus - AØ 2020

Značka: Bodegas Ferratus

Španělské víno typu Roble z odrůdy Tempranillo, zraje 10 měs. na barikovaném sudu, je mladé, živé a energické.

Dostupnost Skladem
460 Kč
Ferratus - AØ 2020
Značka: Bodegas Ferratus

100% Tempranillo

FERRATUS AØ je nejmladší víno vinařství s  produkcí okolo 70 000 lahví ročně, představuje Tempranillo v nejčistší podobě.

Ruční sběr a selekce hroznů, následovaná malolaktickou fermentací v dřevěných sudech a zráním ve vybraných francouzských a amerických dubových barikových sudech po dobu 10 až 12 měsíců, vytváří jemné a komplexní víno. S třešňově červenou barvou a nádechem ovoce, tabáku, čokolády a vanilky, představuje avantgardní styl s kulatým moderním profilem. Sílu tohoto pokladu oceníte při teplotě podávání mezi 16 až 18 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Klasifikace: Roble
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Tempranillo
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Ribera del Duero
Země původu: Španělsko

V roce 2004 se María Luisa Cuevas a Enrique rozhodli naplnit sen svého otce, Pedra Cuevase, uznávaného železářského podnikatele, který byl všemi obdivován. S nulovými zkušenostmi ve vinařství vytvořili FERRATUS, svůj vlastní projekt v oblasti Ribera del Duero. María Luisa si byla vědoma, že klíčem k úspěchu bude vytvoření silného týmu odborníků. V čele vinařství zdůraznila: „S naší nezkušeností to bylo na začátku náročné, zažili jsme pády, ale odhodlání a víra v práci, čas a vytrvalost nám pomohly vyrůst a stát se silnou společností.“ Vinařství FERRATUS je plodem oddanosti rodiny, která věří v úctu a odhodlaně se ubírá cestou k vytváření velkých vín.

Vinařství FERRATUS se věnuje výhradně odrůdě Tempranillo, známé také jako Tinta Fina, pěstované ve špičkovém regionu Ribera del Duero. S celkovou plochou 20 hektarů vinic, zahrnující vinice staré více než 60 let, využívá různé typy půdy a terénu s nadmořskou výškou přesahující 860 metrů. Vinice rozkládající se v oblasti Ribera del Duero, včetně La Horra, Quintana del Pidio, Quemada, Gumiel de Izán a Moradillo de Roa, poskytují vinařství FERRATUS ty nejlepší hrozny odrůdy Tempranillo pro vytvoření vynikajících vín.