Ferratus - Fusión 2017

Značka: Bodegas Ferratus

Jedinečné víno, vyrábí se jen v těch nejlepších ročnících. Víno zraje 20 měsíců v nových barikových sudech z francouzského dubu.

Dostupnost Skladem
1 370 Kč
Ferratus - Fusión 2017
Značka: Bodegas Ferratus

100% Tempranillo

FERRATUS Fusión

Limitovaná edice vína, vyráběná pouze ve výjimečných ročnících, přináší spojení tradice a inovace. Fusión, jak nazýváme tuto jedinečnou lahůdku, je výsledkem precizního výběru půdy, hroznů a vinařských postupů. Víno získává avantgardní charakter díky kombinaci hroznů z různých vinic s odlišným terroirem a stářím.

Ruční sběr hroznů ze vinic v nadmořské výšce 850 m zahrnuje pečlivou selekci a sklizeň do 14 kg boxů, následovanou dvojitou kontrolou na třídicích stolcích. Kryomacerace a malolaktická fermentace probíhají ve velkých francouzských dubových sudech o objemu 500 l s pravidelnou batonáží. Víno zraje 20 měsíců v nových barikových sudech z francouzského dubu. Design lahve a obalu získal ocenění na mezinárodní soutěži A’Design Award Winner Competition 2017.

Fusión je ideální pro gastronomii, kde se víno a pokrmy z různých koutů světa spojují. Skvěle doplňuje kořeněné pokrmy, grilovaný chřest, houby, miso nebo zvěřinu. Výborně ladí i s humrem, hořkou čokoládou a omáčkami z lesního ovoce a kokosu. Doporučená teplota podávání je mezi 16 a 18 °C.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Klasifikace: Reserva
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 15 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Tempranillo
Ročník: 2015
Vinařská oblast: Ribera del Duero
Země původu: Španělsko

V roce 2004 se María Luisa Cuevas a Enrique rozhodli naplnit sen svého otce, Pedra Cuevase, uznávaného železářského podnikatele, který byl všemi obdivován. S nulovými zkušenostmi ve vinařství vytvořili FERRATUS, svůj vlastní projekt v oblasti Ribera del Duero. María Luisa si byla vědoma, že klíčem k úspěchu bude vytvoření silného týmu odborníků. V čele vinařství zdůraznila: „S naší nezkušeností to bylo na začátku náročné, zažili jsme pády, ale odhodlání a víra v práci, čas a vytrvalost nám pomohly vyrůst a stát se silnou společností.“ Vinařství FERRATUS je plodem oddanosti rodiny, která věří v úctu a odhodlaně se ubírá cestou k vytváření velkých vín.

Vinařství FERRATUS se věnuje výhradně odrůdě Tempranillo, známé také jako Tinta Fina, pěstované ve špičkovém regionu Ribera del Duero. S celkovou plochou 20 hektarů vinic, zahrnující vinice staré více než 60 let, využívá různé typy půdy a terénu s nadmořskou výškou přesahující 860 metrů. Vinice rozkládající se v oblasti Ribera del Duero, včetně La Horra, Quintana del Pidio, Quemada, Gumiel de Izán a Moradillo de Roa, poskytují vinařství FERRATUS ty nejlepší hrozny odrůdy Tempranillo pro vytvoření vynikajících vín.