Ferratus - Origen 2017

Značka: Bodegas Ferratus

Výrazné a strukturované víno z vinařství Ferratus z oblasti Ribera del Duero. Víno na které budete vzpomínat.

Dostupnost Skladem
780 Kč
Ferratus - Origen 2017
Značka: Bodegas Ferratus

100% Tempranillo

FERRATUS Origen

vlajková loď vinařství od roku 2006, vychází z pečlivě omezené produkce do 27 000 lahví. Ruční sběr do boxů s hrozny o váze 15 kg a následná dvojitá ruční selekce zaručují optimální kvalitu. Malolaktická fermentace se odehrává v dřevěných sudech, po níž následuje zrání v nových barikových dubových sudech (95% francouzských, 5% amerických) po dobu minimálně 14 měsíců.

Víno se prezentuje hlubokou, intenzivní až neprůhlednou barvou, což signalizuje vysokou koncentraci a kvalitu. Na nose se objevuje aroma červeného a černého ovoce s nádechem sladkého hroznového cukru, připomínajícího dětství. Jeho komplexnost se projevuje v chuti jemnými tóny tabáku a čokolády, získanými díky staření v dubovém sudu. Sametová tříslovinová struktura přináší příjemný zážitek, zatímco charakter a síla vína zůstávají výrazně čisté.

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Klasifikace: Crianza
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Tempranillo
Ročník: 2017
Vinařská oblast: Ribera del Duero
Země původu: Španělsko

V roce 2004 se María Luisa Cuevas a Enrique rozhodli naplnit sen svého otce, Pedra Cuevase, uznávaného železářského podnikatele, který byl všemi obdivován. S nulovými zkušenostmi ve vinařství vytvořili FERRATUS, svůj vlastní projekt v oblasti Ribera del Duero. María Luisa si byla vědoma, že klíčem k úspěchu bude vytvoření silného týmu odborníků. V čele vinařství zdůraznila: „S naší nezkušeností to bylo na začátku náročné, zažili jsme pády, ale odhodlání a víra v práci, čas a vytrvalost nám pomohly vyrůst a stát se silnou společností.“ Vinařství FERRATUS je plodem oddanosti rodiny, která věří v úctu a odhodlaně se ubírá cestou k vytváření velkých vín.

Vinařství FERRATUS se věnuje výhradně odrůdě Tempranillo, známé také jako Tinta Fina, pěstované ve špičkovém regionu Ribera del Duero. S celkovou plochou 20 hektarů vinic, zahrnující vinice staré více než 60 let, využívá různé typy půdy a terénu s nadmořskou výškou přesahující 860 metrů. Vinice rozkládající se v oblasti Ribera del Duero, včetně La Horra, Quintana del Pidio, Quemada, Gumiel de Izán a Moradillo de Roa, poskytují vinařství FERRATUS ty nejlepší hrozny odrůdy Tempranillo pro vytvoření vynikajících vín.