Ferratus - Sensaciones 2015

Značka: Bodegas Ferratus

Dynamit ve sklenici, tak odborníci popisují víno Ferratus Sensaciones. 15 měsíců zrání v nových francouzských barikových dubových sudech

Dostupnost Skladem
1 270 Kč
Ferratus - Sensaciones 2015
Značka: Bodegas Ferratus

100% Tempranillo

FERRATUS Sensaciones

Stáří vinice 60-80 let (Pago de Santa Cruz, La Horra, Burgos)

výjimečné víno s pouze 7,030 číslovanými lahvemi, pochází z jediné vinice ve výšce 900 metrů nad mořem. Omezená produkce a pečlivý ruční sběr s dvojitou selekcí hroznů zaručují jeho excelentní kvalitu.

Malolaktická fermentace a 15 měsíců zrání v nových francouzských barikových dubových sudech poskytují tomuto vínu explozivní charakter. Odborníci označují FERRATUS Sensaciones za "dynamit ve sklenici", kde se prolínají chutě lesního ovoce, borůvek a fialek. Dochází k harmonickému spojení tabáku, čokolády a minerality, což je charakteristické pro toto víno. Jeho velkolepá struktura se projevuje na patře, kde je široké, mohutné a doprovázené dlouhou dochutí. Doporučená teplota podávání je mezi 16 a 18 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Klasifikace: Reserva
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 15 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Tempranillo
Ročník: 2015
Vinařská oblast: Ribera del Duero
Země původu: Španělsko

V roce 2004 se María Luisa Cuevas a Enrique rozhodli naplnit sen svého otce, Pedra Cuevase, uznávaného železářského podnikatele, který byl všemi obdivován. S nulovými zkušenostmi ve vinařství vytvořili FERRATUS, svůj vlastní projekt v oblasti Ribera del Duero. María Luisa si byla vědoma, že klíčem k úspěchu bude vytvoření silného týmu odborníků. V čele vinařství zdůraznila: „S naší nezkušeností to bylo na začátku náročné, zažili jsme pády, ale odhodlání a víra v práci, čas a vytrvalost nám pomohly vyrůst a stát se silnou společností.“ Vinařství FERRATUS je plodem oddanosti rodiny, která věří v úctu a odhodlaně se ubírá cestou k vytváření velkých vín.

Vinařství FERRATUS se věnuje výhradně odrůdě Tempranillo, známé také jako Tinta Fina, pěstované ve špičkovém regionu Ribera del Duero. S celkovou plochou 20 hektarů vinic, zahrnující vinice staré více než 60 let, využívá různé typy půdy a terénu s nadmořskou výškou přesahující 860 metrů. Vinice rozkládající se v oblasti Ribera del Duero, včetně La Horra, Quintana del Pidio, Quemada, Gumiel de Izán a Moradillo de Roa, poskytují vinařství FERRATUS ty nejlepší hrozny odrůdy Tempranillo pro vytvoření vynikajících vín.