Fidora - Prosecco Rosé DOC Spumante Brut

Značka: Fidora

Delikátní Prosecco rosé vyrobené z odrůd hroznů 90% Glera a 10% Pinot Noir, skvělá volba na každý den.

Dostupnost Skladem
330 Kč
Fidora - Prosecco Rosé DOC Spumante Brut
Značka: Fidora

Klasické ukázkové Veneto, zde však vše v biorežimu, minimum zásahů a skoro žádná chemie. Výtečná prosecca nejvyšší certifikace DOCG, klasické Amarone či Valpolicella nebo tradiční italský Pinot Grigio. Rozhodně si nenechte ujít!

Víno Fidora - Prosecco Rosé DOC Spumante Brut je unikátní kombinací hroznů odrůd 90% Glera a 10% Pinot Noir z panství v Benátské oblasti. Specifická minerální půda oblasti dodává každému hroznu komplexní aromatickou rovnováhu, zatímco blízkost moře vytváří výraznou šťavnatost, zdůrazňující lahodnost hroznů. První fermentace následuje po lisování, vytvářející "základní víno", a následně jsou odrůdy odděleny. Po stabilizaci a smíchání vytvořené kupáže následuje druhá fermentace metodou Charmat, trvající minimálně 10 týdnů, což vede k jemnému perlení. Aroma vína je svěží, ovocné s nádechem jablka, bílých květů, růže, červených bobulí a jahod. V chuti je víno ovocné, voňavé, jemné a elegantní s přímou a čistou chutí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Itálie
Klasifikace: DOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 11 %
Obsah cukru: Brut
Odrůda: Pinor Noir, Glera
Ročník: Neročníkové
Vinařská oblast: Veneto
Země původu: Itálie

Veneto – vinařství fungující v bio stylu. Snaží se omezovat zásahy do přírody a minimalizovat práci s chemií, výsledkem jsou prvotřídní vína. Prosecco DOCG, Amarone, Valpolicella nebo Pinot Grigio – tradice v nejlepším provedení. Nechte se unést touto italskou klasikou!