Fidora - Valpolicella Ripasso DOC 2018

Značka: Fidora

Silné a koncentrované víno, které se postupem času bude vyvíjet. Víno které potřebuje čas.

Dostupnost Skladem
480 Kč
Fidora - Valpolicella Ripasso DOC 2018
Značka: Fidora

Klasické ukázkové Veneto, zde však vše v biorežimu, minimum zásahů a skoro žádná chemie. Výtečná prosecca nejvyšší certifikace DOCG, klasické Amarone či Valpolicella nebo tradiční italský Pinot Grigio. Rozhodně si nenechte ujít!

Valpolicella Ripasso, výsledek sekundární fermentace klasického Valpolicelly s přídavkem Amarone hroznů, nabízí unikátní zážitek. Po tomto procesu zraje víno 2 roky v dubových sudech, což mu dodává vyšší strukturu, alkohol a extrakt ve srovnání s klasickým Valpolicellou. Ripasso se prezentuje bohatější a plnější ve svém projevu. Jeho chuť je charakterizována hojným zralým ovocem a jemnými kořenitými tóny, vytvářející nezapomenutelný celek pro milovníky vyváženého a robustního vína. Zážitek z každého doušku Valpolicella Ripasso je jedinečným spojením tradice, kvality a šarmu regionu Veneto.

Doplňkové parametry

Kategorie: Itálie
Klasifikace: DOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Corvina, Rondinella, Corvinone
Ročník: 2018
Vinařská oblast: Veneto
Země původu: Itálie

Veneto – vinařství fungující v bio stylu. Snaží se omezovat zásahy do přírody a minimalizovat práci s chemií, výsledkem jsou prvotřídní vína. Prosecco DOCG, Amarone, Valpolicella nebo Pinot Grigio – tradice v nejlepším provedení. Nechte se unést touto italskou klasikou!