Finca Loranque – IV Centenario El Greco 2016

Značka: Finca Loranque

Perfektní kombinace dvou odrůd, Syrah+Tempranillo které zrálo 20 měsíců ve francouzských sudech.

Dostupnost Skladem
499 Kč
Finca Loranque – IV Centenario El Greco 2016
Značka: Finca Loranque

60% Syrah + 40% Tempranillo

Víno, vytvořené k oslavě 400. výročí úmrtí malíře El Greca, je výjimečným dílem vinařství Finca Loranque, vybraného za svou bohatou historii a kvalitu, která odráží místní terroir. První ročník tohoto vína pochází z roku 2008 a je symbolizací úcty k uměleckému dědictví a bohaté kultuře Toleda.

Hrozny jsou ručně sklízeny v optimální zralosti a pečlivě vybírány, aby dorazily neporušené do vinařství. První třídění probíhá ve vinici, následované důkladnějším výběrem na třídících stolech ve vinařství. Každá odrůda je sklízena odděleně. Fermentace se uskutečňuje v nerezových tancích při kontrolní teplotě 27 °C. Část vína zraje 20 měsíců ve francouzském dubovém baru, zatímco druhá část odpočívá v sudech Foudre Navarro, speciálních velkých sudech s kapacitou až 1000 l.

Víno má sytou, tmavě třešňově červenou barvu a přináší příjemné aroma červených bobulí, lesního ovoce, bylin a vanilky. V chuti je velmi vyvážené s příjemnou kyselinou a měkkým tříslem. Díky zrání v sudech Foudre se v něm objevují zemité tóny. Jedná se o unikátní autorské víno s velkým tělem a osobitostí, které zanechává dlouhou dochuť.

Skvěle se hodí k hovězímu a telecímu masu, tradičním španělským dušeným pokrmům a jehněčímu z pece. Doporučená teplota podávání je 16–18 °C.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Klasifikace: Vino de Autor
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Tempranillo, Syrah
Ročník: 2016
Vinařská oblast: Castilla La Mancha
Země původu: Španělsko