Finca Rodma - Gran Rodma 2019

Značka: Finca Rodma

Naprosto fantastická Gran Reserva z oblasti Ribera del Duero! Našlapané, plné ovoce a extického koření.

Dostupnost Skladem
1 490 Kč
Finca Rodma - Gran Rodma 2019
Značka: Finca Rodma

Intenzivní a velkolepé víno, jež vás okouzlí již při prvním nadechnutí. Brusinky, ostružiny, borůvky v symbióze s exotickým kořením, inkoustem a jemným minerálním podtónem. Slunce a zralé tmavé ovoce se spojují s hrozny, balzamikem a mátou. Struktura, délka a preciznost tvoří dokonalou harmonii.

Absolutní vrchol ve své kategorii, toto víno snadno převyšuje konkurenci. Srovnáte-li ho s nejlepšími víny z vedlejšího vinařství Vega Sicilia, možná zjistíte, že tady máme něco ještě výjimečnějšího. Ovšem za asi pětinásobek ceny. Toto víno nabízí ohromný potenciál k dozrávání, jeho jedinečnost spočívá nejen ve výběru špičkových hroznů a sudů každý rok, ale také v kombinaci dvou unikátních terroir, kterými disponuje vinařství Rodma. Symbol orla a pstruha ztělesňuje harmonii přírody a propojuje projev těchto mikroklimat. Toto víno patří k absolutní špičce španělské vinotéky.

Dokonale doplní pečené tmavé maso, robustní kousky zvěřiny nebo vyzrálé plné sýry. Doporučujeme otevřít alespoň hodinu před konzumací.

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Klasifikace: Gran Reserva
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 15 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Tempranillo
Ročník: 2019
Vinařská oblast: Ribera del Duero
Země původu: Španělsko