Finca San Martín - Crianza 2018

Crianza 100% Tempranillo, intenzivní aroma fialek, červeného ovoce, lesních jahod, zrání 16 měs. na sudech.

Dostupnost Skladem
370 Kč
Finca San Martín - Crianza 2018

100% Tempranillo z vinic Torre de Oña v podhůří Sierra de Cantabria. Tento vápencový terroir s vynikající odvodňovací schopností produkuje hrozny s bohatou aromatickou složitostí a osvěžující svěžestí. Hojný déšť na jaře a v zimě přinesl výjimečnou kondici vinic na začátku sezóny. Přestože hrozilo nebezpečí plísní v důsledku dešťů a teplot v červnu, červencové teplé a suché počasí vylepšilo podmínky pro zrání. Proces zrání probíhal s vynikající kvalitou a vyšší průměrnou hmotností bobulí. Vína z této sklizně charakterizuje intenzivní, jasná barva, jemnost, vynikající aromatická intenzita a skvělá struktura na patře.

Zrání vína započalo v lednu 2019 v nových amerických sudech (60 %) a v použitých francouzských dubových sudech (40 %), trvajících 16 měsíců. Během procesu bylo víno třikrát přečerpáno tradiční metodou

Rubínová barva, čistá a jasná, s třešňově červeným odstínem. Intenzivní aroma fialek, červeného ovoce, lesních jahod, moruší a červeného rybízu se snoubí s bohatou paletou balzamikových a kořeněných tónů – vanilka, karamel, muškátový oříšek a lékořice. V chuti se uplatňuje vyvážená svěžest a struktura, s jemnými tříslovinami a hladkým, zaobleným závěrem typickým pro vína z Rioja Alavesa. Víno je všestranné, skvěle se hodí k předkrmům z vepřového Iberico, uzeninám, tvrdým sýrům, robustním hlavním jídlům a masu obecně.

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Klasifikace: Crianza
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Tempranillo
Ročník: 2018
Vinařská oblast: Rioja
Země původu: Španělsko