Giró Ribot - Cava UNPLUGGED Rosé Brut Reserva

Značka: Giró Ribot

Elegantní růžová Cava, která zrála na barikovaném sudu. Kupáž Pinot Noir a Chardonnay má úžasně plné tělo, ale zároveň je velmi svěží!

Dostupnost Skladem
690 Kč
Giró Ribot - Cava UNPLUGGED Rosé Brut Reserva
Značka: Giró Ribot

Giró Ribot - UNPLUGGED Brut Rosé Barrique Reserva

Pinot Noir, Chardonnay a selekce dalších místních odrůd
Alkohol: 12,5 %
Kyseliny: 4,0 g/l
Zbytkový cukr: 6 g/l
Celková produkce: 5.000 lahví

Tato cava vyniká díky nejlepším vinařským technikám a maximální péči. Odstřapené hrozny procházejí kryomacerací pro primární aroma a optimální zbarvení. Jedna část kvasí v nerezových tancích při 12-14 ° C pro plný potenciál sekundárních vůní, druhá v nových dubových sudech a akátových sudech s následným ležením na kalech a týdenní batonáží. Po spojení obou částí následuje druhotná fermentace v lahvi tradiční metodou 'Champenoise'. Stárne na kalech v tichém sklepě 18-24 měsíců s vybranými kvasinkami pro autolýzu. Světlá lososově-růžová barva, jemné perlení, svěží aroma kandovaného ovoce, ananasu, bílého pečiva, jamu z červeného ovoce a vanilky. Živá a svěží chuť s výraznou, dobře vyváženou kyselinkou a plnou, elegantní dochutí s krémově sametovým koncem.

 
 

CAVA, je Španělské šumivé víno, Cava vzniká tradiční metodou druhotného kvašení v lahvi, kterému říkáme metoda Champenoise. Cava se může vyrábět jen a pouze v oblastech s ochrannou známkou původu DO Cava.

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Klasifikace: Cava
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Brut
Odrůda: Chardonnay, Rulandské Modré (Pinot Noir)
Ročník: 2017
Vinařská oblast: Penedés
Země původu: Španělsko