Joseph Mellot - Pouilly Fumé Tronsec 2020

Značka: Joseph Mellot

Kouřový Sauvignon blanc z Loiry. Bohatá chuť plná ovoce s citrusy a ukázkový minerální závěr.

Dostupnost Skladem
685 Kč
Joseph Mellot - Pouilly Fumé Tronsec 2020
Značka: Joseph Mellot

Víno se prezentuje světle žlutou, průhlednou barvou s jiskrným leskem. Jeho vůně je jemná, avšak výrazná a komplexní, s dominantními tóny světlého ovoce a decentními náznaky tradiční kouřovosti. Chuť je bohatá a vyvážená, doplněná subtilní minerální stopou v dochuti.

Název "Fumé" ("kouřový") má svůj původ v mlžných oparech a mlhách, které se tvoří nad vinicemi v Pouilly sur Loire, když jsou pozorovány z kopce Sancerre. Oproti Sancerre je toto víno plnější, výraznější a chutnější. Jeho charakteristické podloží zahrnuje vápenitou opuku a drobné oblázky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Sauvignon
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Loira
Země původu: Francie

Vinařství Joseph Mellot, založené v roce 1513, patří k nejstarším ve vinařském údolí Loiry. S dlouhou tradicí, která se dědí z generace na generaci, se společnost pyšní mottem "Naše vína mají historii." Specializuje se především na vína z regionu "střední Loiry", zejména na Sancerre a Pouilly Fumé. Kromě toho nabízí vína z Touraine a Saumuru. Při výrobě se využívají moderní metody, jako je vinifikace v nerezových nádobách a zrání červených vín na barikových sudech z dubů pěstovaných v okolí Sancerre. Tím se zajistí vysoká kvalita a autentičnost každé lahve.