Joseph Mellot - Sancerre La Grande Châtelaine 2015

Značka: Joseph Mellot

Výrazně minerální a kouřový Sauvignon blanc. Důkladná práce se dřevem, staré vinohrady s minimálním výnosem.

Dostupnost Skladem
950 Kč
Joseph Mellot - Sancerre La Grande Châtelaine 2015
Značka: Joseph Mellot

Prestižní cuvée Sancerre od Joseph Mellot - královský sauvignon. Víno pochází z nejstarších vinic vinařství na křemičitém podloží směrem k Loiře. Macerace při nízkých teplotách po 12 hodinách vytvořila výraznou aromatickost. 30% vína zrálo 9 měsíců na středně vypálených baricích. Vůně přináší tóny grilovaného medu a minerálního podtónu. Chuť je intenzivně ovocná s jemným zaoblením, podtržená mineralitou a jemnými vanilkovými akcenty. Celkově harmonické víno s dlouhou dochutí a skvělým potenciálem.

Vinice leží na opukovém podloží, hrozny Sauvignonu blanc jsou fermentované v dubových sudech. Toto prestižní cuvée zdůrazňuje maximální úsilí a péči v procesu výroby.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Sauvignon
Ročník: 2015
Vinařská oblast: Loira
Země původu: Francie

Vinařství Joseph Mellot, založené v roce 1513, patří k nejstarším ve vinařském údolí Loiry. S dlouhou tradicí, která se dědí z generace na generaci, se společnost pyšní mottem "Naše vína mají historii." Specializuje se především na vína z regionu "střední Loiry", zejména na Sancerre a Pouilly Fumé. Kromě toho nabízí vína z Touraine a Saumuru. Při výrobě se využívají moderní metody, jako je vinifikace v nerezových nádobách a zrání červených vín na barikových sudech z dubů pěstovaných v okolí Sancerre. Tím se zajistí vysoká kvalita a autentičnost každé lahve.