Judith Beck - Koreaa 2021

Víno je field-blend mnoha různých odrůd včetně Veltlínského zeleného, Scheurebe, Rulandy bílé, Neuburger, Ryzlinku vlašského, Zweigeltu a mnohých dalších.

Dostupnost Skladem
420 Kč
Judith Beck - Koreaa 2021

Ruční sběr, 3-4 dny macerace, poté lisování a přirozená fermentace ve starých sudech. Zrání cca 6 měsíců na kalech v 900l sudech.
Vinice, odkud hrozny pocházejí, se oficiálně jmenuje „Fürstliches Prädium“, ale lidé v Golsu ji od 50. let 20. století nazývají „Korea“. Když si ji Judith v roce 2016 pronajala, rozhodla se tuto přezdívku používat pro víno z ní vyrobené.

Výraznější, matnější slámově žlutá barva. Ve vůni čisté, především florální, trochu krémovosti, dotyk muškátového tónu, jemně kořenitost, bílá broskev. Suché, čisté, pěkná kyselina, lehce krémové a dotyk dřeva, slušná délka, balanc a pitelnost.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rakousko
Klasifikace: naturální, Field-blend
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Odrůda: Ryzlink Vlašský, Rulandské Bílé, Veltlínské Zelené (Grüner Veltliner), Neuburg
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Burgenland
Země původu: Rakousko

Vinařství Judith Beck sídlí v blízkosti jezera Neusiedlersee. Je to nejteplejší oblast Rakouska pro výrobu vína.

Judith Beck patří mezi nejvýznamnější biodynamické vinaře Rakouska. Díky své oddanosti a dlouholeté práci se vyšvihla na vrchol vinařského světa a stala se členkou prestižní skupiny Pannobile, zastřešující špičkové vinaře Burgenlandu. Její portfólio představuje hlavně výrazná červená vína z lokálních odrůd jako Zweigeltrebe, Blaufränkisch (Frankovka) a Saint Laurent (Svatovavřinecké). Dokáže skvěle vyjádřit charakter této oblasti a odrůd.