Labadens (Grappes & Terroirs) - Châteauneuf du Pape "César" 2019

Značka: Labadens

Vznešené a rafinované víno, které vyniká finesou zdejší královské odrůdy Grenache, která je doplněna 20% odrdůdy Mourvèdre.

Dostupnost Skladem
1 020 Kč
Labadens (Grappes & Terroirs) - Châteauneuf du Pape "César" 2019
Značka: Labadens

ODRŮDY: 80 % Grenache noir, 20 % Mourvèdre
STÁŘÍ VINIC: více jak 80 let
ROČNÍK: 2019
ŠKOLENÍ VÍNA: starší dubové sudy
ALKOHOL: 15 %
ARCHIVACE: do roku 2039

Ročník 2019 přinesl do této láhve zcela specifické podmínky. Zima byla chladná a suchá, avšak v dubnu a začátkem června přišly vydatné srážky, které pokračovaly i během června a července. Tato oblast zažila nejednu vlnu veder, nejvíce v červnu, kdy teploty dosahovaly až 42,5 °C. Přestože se zdálo, že vedra budou mít negativní dopad na sklizeň, jarní déšť a chladné noci celé léto pomohly odrůdě Grenache lépe zvládnout vysoké teploty. V důsledku toho byla sklizeň ve srovnání s předchozím rokem vyšší.

Degustace:

Toto víno vyniká jemností odrůdy Grenache noir a překvapí svou složitostí. Jeho tmavá barva a plný aroma višní a rybízu s tóny cedru a pivoněk okouzlí. Na patře je plné ovocných tónů, s příjemnými taniny a jemně pikantním závěrem s lehkou stopou slanosti. Skutečně vznešený a lahodný nápoj.

Gastronomie:

Toto víno je ideálním doplňkem k dorůžova pečeným kachním prsíčkům, pernaté zvěřině nebo pokrmům z hub. Doporučujeme si ho vychutnat při vydatných pokrmech, které podtrhnou jeho bohatost a komplexnost.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 15 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Grenache/Garnacha, Mourvedre
Ročník: 2019
Vinařská oblast: Côtes du Rhône
Země původu: Francie