Labadens (Grappes & Terroirs) - Ventoux 2020

Značka: Labadens

Strukturované červené víno, svou kvalitou převyšuje svoji cenovou kategorii. Fermentace v betonových nádržích po dobu 15 dní. Poté zrání v nerezu.

Dostupnost Skladem
399 Kč
Labadens (Grappes & Terroirs) - Ventoux 2020
Značka: Labadens

ODRŮDY: Grenache, Carignan,Cinsault
STÁŘÍ VINIC: 40 - 50 let
EXPOZICE: jižní svahy Mont Ventoux a Les Dentelles z Montmirail
TERROIR: jílovito-vápencové a kamenité parcely v nadmořské výšce mezi 300 až 400 m.
CERTIFIKACE: BIO

VENTOUX je vínem, které se vždy poněkud ztrácelo uprostřed obrovské oblasti Côtes du Rhône. Fanny a Thomas pečlivě vybírají vína výhradně z severní části apelace, převážně z velmi starých vinic, aby zachytili jejich jedinečný charakter. Během výroby se nevyužívají dubové sudy, aby se zachovala přirozená ovocnost a šťavnatost vína.

PROCES VÝROBY

Zdravé hrozny optimální fenolické zralosti jsou vykupovány od ekologicky certifikovaných pěstitelů a sklízejí se ručně. Odtřapené hrozny jsou fermentovány v betonových nádržích po dobu 15 až 20 dní, přičemž je pravidelně prováděna remontáž. Po fermentaci víno odpočívá v nerezových tancích po dobu 12 měsíců. Před lahvováním prochází jemnou filtrací s minimálním použitím síry.

DEGUSTACE

Toto harmonické víno s hustou strukturou překvapí svou vysokou kvalitou v cenově dostupné kategorii. Rubínově červená barva odráží intenzivní a jemné aroma černého bobulového ovoce, doplněné o tóny fialek, bylin a lesního podrostu. V ústech je víno opulentní, avšak jemné, s tříslovinami sametově vyzrálými. Jeho eleganci a plnost podtrhuje svěží dojem a postupné odkrývání tónů zralého ovoce. Dlouhý závěr je pikantní a svěží.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Grenache/Garnacha, Carignan, Cinsault
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Côtes du Rhône
Země původu: Francie