Louis Jadot - Beaujolais Villages "Combe aux Jacques" 2023

Značka: Louis Jadot

Elektrizující ovocná šťáva v podání ordůdy Gamay z oblasti Beaujolais. Skvělé svěží červené víno plné ovocných tónů a radosti!

Dostupnost Skladem
330 Kč
Louis Jadot - Beaujolais Villages "Combe aux Jacques" 2023
Značka: Louis Jadot
Louis Jadot Beaujolais Villages Combe aux Jacques 2023
Novinka

Beaujolais-Villages "Combe aux Jacques" je červené suché víno z Beaujolais, vyrobené metodou semi-karbonické macerace. Část hroznů pochází z cru Beaujolais Régnié, což dodává vínu výraznou aromatiku a chuť. Dlouhá macerace zajišťuje pevnou strukturu a nadstandardní potenciál ke zrání, což je u vín z Beaujolais výjimečné.

Toto víno pochází z tradiční burgundské apelace, která je jednou z nejznámějších ve Francii. Podloží vinic je žulovité a vápenité, což přispívá k jedinečnému charakteru vína. Beaujolais má 22 tisíc hektarů vinic, z nichž 6 tisíc produkuje Beaujolais Villages, známé svou lehkostí a nekomplikovaností.

Degustace

Víno má všechny tradiční atributy odrůdy Gamay - výraznou ovocnost, veselost a svěžest. Aroma je plné tónů zralého červeného ovoce, které se projevují i v chuti.

Gastronomie

Doporučuje se podávat lehce chlazené a skvěle doplní lehké pokrmy, grilované maso nebo sýry.

Beaujolais-Villages "Combe aux Jacques" je ideální volbou pro milovníky tradičních francouzských vín hledajících kvalitu a autenticitu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Gamay
Ročník: 2023
Vinařská oblast: Beaujolais
Země původu: Francie