Lugana Morena - Mabis 2023

Svěží bílé víno ze severu Itálie z Veneta, odrůda Trebbiano di Lugana. buket s tóny čerstvých bylinek, květin a ovoce. V chuti je plné a vyvážené.

Dostupnost Skladem
360 Kč
Lugana Morena - Mabis 2023
Lugana Morena Mabis 2023
Novinka Tip

Popis vína

Italské suché bílé víno Lugana je vyrobeno z hroznů Trebbiano di Lugana, pocházejících z vinic na křídově-jílovité půdě. Tato půda je bohatá na vápenec a kameny, což vytváří ideální podmínky pro výrobu vysoce kvalitních bílých vín. Fermentace probíhá 20 dní v ocelových tancích, následně víno zraje 5 měsíců v nerezových tancích a poté dozrává v lahvi.

Degustace

Barva Lugany je slámově žlutá se zelenými tóny, které se zráním mění do zlata. Víno má intenzivní buket s tóny čerstvých bylinek, květin a ovoce. V chuti je plné a vyvážené, s osvěžujícím závěrem. Vůně kombinuje citrusové tóny s dotekem mandlí, květinové a žluté ovocné nuance doplněné jemnou mineralitou. Elegantní a šťavnaté víno zároveň.

Gastronomie

Toto víno je ideální k těstovinám, rizotu, polévkám, korýšům, bílému masu a vyzrálým sýrům.

Rodina Biscardo

S více než 150 lety zkušeností v oboru vinařství, bratři Maurizio a Martino Biscardo vedou rodinný podnik v oblasti Verony, proslulý svou pitelností a vynikající hodnotou za peníze.

Doplňkové parametry

Kategorie: Itálie
Klasifikace: DOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Trebbiano
Ročník: 2023
Vinařská oblast: Veneto
Země původu: Itálie