Marrenon - Grand Marrenon - Luberon 2020

Značka: Marrenon

Strukturované a hutné červené víno z Rhôny! Pestrá paleta ovocných tónů a exotického koření. Vynikající víno! 70% Syrah a 30% Grenache.

Dostupnost Skladem
330 Kč
Marrenon - Grand Marrenon - Luberon 2020
Značka: Marrenon

Toto výjimečné víno z jihu Francie nese výraznou značku kvality. Jeho předchozí ročníky získaly prestižní ocenění, včetně "Coup de Coeur" v Guide Hachette a titulu "Nejlepší francouzské červené víno v poměru cena a kvalita v Německu." Jeho charakteristika spočívá v harmonickém spojení tónů přezrálého ovoce a jemných taninů, které se v něm vzájemně prolínají. Proces zrání na nových baricích dodává vínu komplexnost a hloubku. V jeho dochuti lze objevit jemné provensálské koření, které podtrhuje jeho regionální původ.

Toto víno je složeno z 70 % odrůdy Syrah a 30 % Grenache, pěstovaných na kamenitém a hlinito-vápenitém podloží. Po 6 měsících zrání v sudech (stáří 1-3 roky) se stává symbolem excelentní produkce vinařství a jedním z nejlepších exemplářů celé apelace.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 15 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Syrah, Grenache/Garnacha
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Côtes du Rhône
Země původu: Francie

MARRENON

Vinařství Marrenon, vrcholný producent v oblasti Luberon a Ventoux, se nachází v srdci údolí Rhony a Provence. Jeho vinice se rozkládají na úpatí hory Ventoux, slavné z Tour de France, a v chráněném přírodním parku Luberon, zapsaném do seznamu UNESCO. Věnují se zcela přírodnímu zemědělství v bio režimu. Výjimečná kvalita vín z této oblasti byla oceněna mnoha odborníky. Červená vína se opírají o odrůdy Grenache a Syrah, zatímco bílá jsou vyráběna z Vermentina, Ugni blanc a bílé Grenache. Avšak nejslavnějším produktem jsou růžová vína, z nichž Petula slouží již deset let jako oficiální víno turnaje Roland Garros.