Matsu - El Recio 2020

Značka: Vintae

Kulaté Tempranillo s jemnými taniny a výraznou stopou exotického koření. Zrání vína 14 měs. na sudu

Dostupnost Skladem
480 Kč
Matsu - El Recio 2020
Značka: Vintae

Španělské červené víno z oblasti Toro, vyrobené z odrůdy Tinta de Toro (místní název Tempranillo), je intenzivně rubínově červené barvy. V nosu se otevírá intenzivní a vícevrstvé aroma s tóny čokolády, zralého ovoce a vanilky. Chuť tohoto vína je kulatá, hedvábná, velmi plná a šťavnatá, doplněná zajímavou minerální dochutí.

Víno vychází z výběru hroznů z 90 až 100 let starých vinic s omezenou produkcí a využívá biodynamických technik. Ruční sklizeň během prvních patnácti říjnových dnů, 2 týdny macerace a fermentace v malých železobetonových nádobách s přírodními kvasinkami. Jemně lisovaný pneumatickým lisem a plněný do lahví bez filtrace nebo agresivního čističe, zachovávající přirozené vlastnosti vína.

Zrání probíhá 14 měsíců v sudech z francouzského dubu.

Víno Matsu, což v japonštině znamená „počkat“, vzdává hold všem vinařům, kteří generace pracovali ve vinicích s úctou a obětavostí. Apelace D.O. Toro s extrémními teplotami a stoletými vinicemi vytváří unikátní prostředí, kde se réva pěstuje tradičně a s respektem k přírodě. Matsu vína zdůrazňují plnost Toro D.O. s jemností a elegancí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Klasifikace: Crianza
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Tempranillo
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Toro
Země původu: Španělsko