Matsu - El Viejo 2020

Značka: Vintae

Velké Tempranillo s pořádným tříslem a výraznou stopou exotického koření. Zrání vína 16 měs. na sudu

Dostupnost Skladem
990 Kč
Matsu - El Viejo 2020
Značka: Vintae
Španělské červené víno z oblasti Toro, vyráběné z odrůdy Tinta de Toro (místní název Tempranillo). El Viejo, což znamená „stařec“, představuje třetí vinovou sérii, která vrcholí nekomplikovanou bohatostí. Víno nabízí třešňovou barvu s fialovými okraji a intenzivní a komplexní nos s kombinací šťavnatého zralého černého ovoce, koření, ořechů a vyzrálosti. Seriózní chuť se sametovým tělem, silnou strukturou a výraznými tříslovinami vytváří dlouhou a vytrvalou dochuť.
 
Víno pochází z vinic starých přes 100 let, s omezenou produkcí a využitím biodynamických technik. Ruční sklizeň, 3týdenní macerace, fermentace v malých železobetonových nádobách s přírodními kvasinkami, 16měsíční zrání ve francouzských dubových sudech. Plnění do lahví bez filtrace zachovává jeho přirozené vlastnosti.
 
Víno Matsu, což v japonštině znamená „počkat“, vzdává hold všem vinařům, kteří generace pracovali ve vinicích s úctou a obětavostí. Apelace D.O. Toro s extrémními teplotami a stoletými vinicemi vytváří unikátní prostředí, kde se réva pěstuje tradičně a s respektem k přírodě. Matsu vína zdůrazňují plnost Toro D.O. s jemností a elegancí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Klasifikace: Reserva
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 15 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Tempranillo
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Toro
Země původu: Španělsko