Michel Mallard & Fils - Aloxe-Corton 1er Cru Les Valozières 2014

Nabušený Pinot noir v kategorii Premier Cru, stáří vinic 50 let, víno zraje v dubových sudech po dobu 15ti měsíců.

Dostupnost Skladem
1 950 Kč
Michel Mallard & Fils - Aloxe-Corton 1er Cru Les Valozières 2014

Vinice Les Valozières Premier Cru se nachází severně od obce Aloxe Corton, s expozicí na jihovýchod. Mikroklima zde charakterizuje vysoká vlhkost. Jméno vinice odkazuje na historický způsob pěstování révy za pomoci proutí. Obhospodařuje se biodynamicky, s výsadbou travin a použitím organických kompostů.

Hrozny jsou pečlivě tříděny, aby se do dalšího zpracování dostaly pouze ty zcela zdravé. Po týdenní maceraci následuje zrání ve 50 % nových dubových sudech po dobu 15 měsíců, s cílem dodat vínům složitost a strukturu, aniž by dřevěný charakter převládal.

Ročník 2014 přináší klasická vína, svěží a energická, schopná krásně stárnout. Barva je granátově červená a buket nabízí aroma višní, ostružin a koření. Na patře víno projevuje dokonalou strukturu s robustními a zralými tříslovinami. Chuť je plná černého rybízu, višní a jemného kakaa. Závěr je dlouhý a osvěžující, vybízející k dalšímu napití.

Doporučujeme podávat s červeným masem, výraznými omáčkami, zvěřinou a měkkými sýry.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: 1er Cru
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Rulandské modré (Pinor Noir)
Ročník: 2014
Vinařská oblast: Burgundsko
Země původu: Francie

V obci Ladoix-Serrigny, na spojnici Côte de Beaune a Côte de Nuits, leží Domaine Michel Mallard, malé rodinné vinařství s bohatou historií, předávanou z otce na syna již pět generací. Maryse a Patrick Mallardovi nyní spravují 13 hektarů vlastních vinic, přešli na bio-organické zemědělství a vyvíjejí kvalitní vína.

Vína z Domaine Michel Mallard putují do zahraničí již od doby Patrickova otce, ale samotný Patrick je spojován s vinařstvím od dětství. Se svými třiceti lety má za sebou pestrou kariéru - studoval v Bordeaux, pracoval v Languedocu a v Austrálii a nyní je sklepmistrem Domaine d'Eugénie, součástí Château Latour.

Patrick patří k nové generaci burgundských vinařů, kteří přemýšlejí o budoucnosti Burgundska a nebojí se experimentovat. Věří, že nové přístupy jsou nezbytné, zejména s ohledem na klimatické změny a rozvíjející se technologie.