Michel Mallard & Fils - Ladoix 1er Cru La Corvée 2017

Ukázkový Pinot noir v kategorii Premier Cru, stáří vinic 60 let, víno zraje v dubových sudech po dobu 15ti měsíců.

Dostupnost Skladem
1 380 Kč
Michel Mallard & Fils - Ladoix 1er Cru La Corvée 2017

Vinice Ladoix Premier Cru „La Corvée“, s jedinečným historickým pozadím, je bio-organicky obhospodařována na celkové ploše jedenácti hektarů. Nachází se nedaleko obce na mírném svahu s jiho-východní orientací. Název „La Corvée“ odkazuje na středověký systém práce, který byl v Burgundsku zrušen v roce 1789.

Půda vinice je bohatá na jíl a sutiny z jemnozrnného vápence, což ovlivňuje růst kořenového systému révy. Hrozny jsou pečlivě tříděny, a to pouze ty nejzdravější. Vinice má 50 až 60 let.

Po týdenní maceraci následuje zrání ve 50 % nových dubových sudech po dobu 15 měsíců, přičemž je klíčové, aby dřevěná chuť doplňovala, nikoli přehlušovala charakter vína.

Vína ročníku 2017 jsou obecně přístupná s ovoce nabitou chutí a příjemnými taniny. S půvabně červenou barvou, víno láká svým buketem černého a červeného rybízu, doplněným jemným mátovým podtónem. V ústech je víno šťavnaté, ovocné s přívětivými a plně vyzrálými tříslovinami, zakončené svěžím a dlouhým závěrem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: 1er Cru
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Rulandské modré (Pinor Noir)
Ročník: 2017
Vinařská oblast: Burgundsko
Země původu: Francie

V obci Ladoix-Serrigny, na spojnici Côte de Beaune a Côte de Nuits, leží Domaine Michel Mallard, malé rodinné vinařství s bohatou historií, předávanou z otce na syna již pět generací. Maryse a Patrick Mallardovi nyní spravují 13 hektarů vlastních vinic, přešli na bio-organické zemědělství a vyvíjejí kvalitní vína.

Vína z Domaine Michel Mallard putují do zahraničí již od doby Patrickova otce, ale samotný Patrick je spojován s vinařstvím od dětství. Se svými třiceti lety má za sebou pestrou kariéru - studoval v Bordeaux, pracoval v Languedocu a v Austrálii a nyní je sklepmistrem Domaine d'Eugénie, součástí Château Latour.

Patrick patří k nové generaci burgundských vinařů, kteří přemýšlejí o budoucnosti Burgundska a nebojí se experimentovat. Věří, že nové přístupy jsou nezbytné, zejména s ohledem na klimatické změny a rozvíjející se technologie.