Michel Mallard & Fils - Ladoix Blanc 2017

Základní Chardonnay od malého producenta z obce Ladoix. Víno je harmonické a svěží, mladší vinice zhruba 10 - 15 let.

Dostupnost Skladem
880 Kč
Michel Mallard & Fils - Ladoix Blanc 2017

Základní víno komunální apelace Ladoix, zvané také "skrytý poklad", pochází z vinic Les Madonnes a La Vigne Adaim, kde husté jíly skvěle udržují vláhu, což v době klimatických změn znamená obrovskou výhodu. Tato doména, Domaine Michel Mallard, je rodinným vinařstvím v obci Ladoix-Serrigny, ležící na křižovatce mezi Côte de Beaune a Côte de Nuits, s tradicí předávanou již po pět generací.

11 hektarů vlastních vinic obhospodařují Maryse a Patrick Mallardovi, kteří se plně věnují bio-organickému zemědělství. Víno vzniká pečlivým ručním sběrem hroznů, šetrným lisováním v pneumatickém lisu a fermentací v nových dubových sudech po dobu 12 měsíců.

Víno z Domaine Michel Mallard překvapí svou světle zlatou barvou sříbrnými odlesky, která se s věkem prohlubuje. Buket nabízí bohatou škálu vůní bílého ovoce, zatímco v ústech se projevuje šťavnatost s tóny hrušek a citrusových plodů. Středně dlouhá dochuť je osvěžující a zanechává požitek na patře.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay
Ročník: 2017
Vinařská oblast: Burgundsko
Země původu: Francie

V obci Ladoix-Serrigny, na spojnici Côte de Beaune a Côte de Nuits, leží Domaine Michel Mallard, malé rodinné vinařství s bohatou historií, předávanou z otce na syna již pět generací. Maryse a Patrick Mallardovi nyní spravují 13 hektarů vlastních vinic, přešli na bio-organické zemědělství a vyvíjejí kvalitní vína.

Vína z Domaine Michel Mallard putují do zahraničí již od doby Patrickova otce, ale samotný Patrick je spojován s vinařstvím od dětství. Se svými třiceti lety má za sebou pestrou kariéru - studoval v Bordeaux, pracoval v Languedocu a v Austrálii a nyní je sklepmistrem Domaine d'Eugénie, součástí Château Latour.

Patrick patří k nové generaci burgundských vinařů, kteří přemýšlejí o budoucnosti Burgundska a nebojí se experimentovat. Věří, že nové přístupy jsou nezbytné, zejména s ohledem na klimatické změny a rozvíjející se technologie.