Moulin de Gassac - Albaran 2020

Středně plné červené víno, 60 % Cabernet Sauvignon a 40 % Syrah. Temná barva a výrazné aroma bobulového ovoce s lehkým dotekem dřeva.

Dostupnost Skladem
230 Kč
Moulin de Gassac - Albaran 2020

Červené víno z Mas de Daumas Gassac, kultovního jihofrancouzského vinařství, je středně plné a koncentrované. Přesně odpovídá vkusu majitele a vinaře, kteří mu věnovali neuvěřitelnou péči. Mnohonásobně oceněné a reprezentativní víno, dokazující excelenci francouzského vinohradnictví i v konkurenci tzv. Nového světa. Toto červené cuvée se skládá z 60% Cabernet Sauvignon a 40% Syrah.

Temně rudá barva, výrazné aroma ořechů, vanilky a zralých ostružin. Chutnáte kulaté a hřejivé třísloviny s nádechem dřeva. Víno je dobře strukturované a vyzařuje rustikální eleganci.

Skvěle se hodí k grilovanému masu, klobáskám a tvrdým, pikantním sýrům. Doporučuje se dekantovat před podáváním, aby se plně rozvinul jeho bohatý charakter.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Syrah
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Languedoc
Země původu: Francie

Vinařství Mas de Daumas Gassac se tyčí nad údolím Gassac s unikátní půdou, objevenou profesorem geografie Henri Enjalbertem v roce 1970. Pod hustými křovinami se rozkládá 40 hektarů ledovcových sedimentů, které poskytují optimální podmínky pro růst révy. Kořeny musí proniknout hluboko do půdy, která je dokonale odvodněná, a přesto chudá na živiny, což přispívá k výjimečné originalitě vín.

Mas de Daumas Gassac dbá na ochranu divoké krásy údolí. Vinice jsou zakládány na malých parcelách, obklopených středomořskou vegetací, což posiluje jedinečnost terroir. Tento přístup, zdůrazňující individualitu místa, stojí v kontrastu s masovou produkci vinné révy.

Vína z Mas de Daumas Gassac vycházejí z neklonovaných vinic s nízkým výnosem, ale s bohatou a stimulující paletou pro vaše smysly. Každé sklenice nabízí jedinečný výraz terroir a starobylé tradice, které jsou nepřekonatelné.