Moulin de Gassac - Combe Calcaire blanc 2020

Bílé víno krémového charakteru, 50% Chardonnay, 20% Vermentino, 20% Viognier a 10% Colombard. Zraje v dubových sudech po dobu 5ti měsíců.

Dostupnost Skladem
380 Kč
Moulin de Gassac - Combe Calcaire blanc 2020

Combe Calcaire Blanc má lesklý odstín bledě zlaté barvy, doplněný intenzivní vůní pomerančů a bílých květů. Víno pochází z vinic s jílovitým a vápencovým terroirem.

Na patře se projevují citrusové tóny, doplněné náznaky tropického ovoce a medu.

Vinifikace probíhá s pečlivostí: hrozny jsou odtřepány, následuje macerace moštu na slupkách po dobu tří až pěti dnů v nerezových tancích, poté lisování a alkoholická fermentace při kontrolované teplotě. Část vína pak zraje ve velkých dubových sudech po dobu pěti měsíců.

Odrůdové složení: 50% Chardonnay, 20% Vermentino, 20% Viognier a 10% Colombard.

Combe Calcaire Blanc se výborně doplňuje s bílým drůbežím masem, rybami a měkkýši. Doporučená teplota servírování je mezi 10 a 12 °C.

Víno získalo ocenění 92 bodů od Gilberta a Gaillarda.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: IGP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay, Vermentino, Viognier, Colombard
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Languedoc
Země původu: Francie

Vinařství Mas de Daumas Gassac se tyčí nad údolím Gassac s unikátní půdou, objevenou profesorem geografie Henri Enjalbertem v roce 1970. Pod hustými křovinami se rozkládá 40 hektarů ledovcových sedimentů, které poskytují optimální podmínky pro růst révy. Kořeny musí proniknout hluboko do půdy, která je dokonale odvodněná, a přesto chudá na živiny, což přispívá k výjimečné originalitě vín.

Mas de Daumas Gassac dbá na ochranu divoké krásy údolí. Vinice jsou zakládány na malých parcelách, obklopených středomořskou vegetací, což posiluje jedinečnost terroir. Tento přístup, zdůrazňující individualitu místa, stojí v kontrastu s masovou produkci vinné révy.

Vína z Mas de Daumas Gassac vycházejí z neklonovaných vinic s nízkým výnosem, ale s bohatou a stimulující paletou pro vaše smysly. Každé sklenice nabízí jedinečný výraz terroir a starobylé tradice, které jsou nepřekonatelné.