Moulin de Gassac - Elise 2017

Červené víno z odrůd Syrah a Merlot. Vůně je elegantní a plná tónů zralého ovoce. V závěru stopa čokolády a koření. Chuť je kulatá a koncentrovaná

Dostupnost Skladem
179 Kč
Moulin de Gassac - Elise 2017

Červené víno z Mas de Daumas Gassac je středně plné, koncentrované cuvée 60% Syrah a 40% Merlot. Jeho elegantní vůně plní místnost tóny zralého ovoce, doplněné dotekem čokolády a koření. Chuť je kulatá, koncentrovaná, s jemnými tříslovinami, které působí hřejivě a sametově. Lehké tóny zrání na dubovém sudu dodávají vínu vyváženost, a dlouhá ovocná dochuť zaručuje kvalitu.

Doporučuje se k grilovanému masu, klobáskám, a tvrdým, vyzrálým a pikantnějším sýrům.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Merlot, Syrah
Ročník: 2017
Vinařská oblast: Languedoc
Země původu: Francie

Vinařství Mas de Daumas Gassac se tyčí nad údolím Gassac s unikátní půdou, objevenou profesorem geografie Henri Enjalbertem v roce 1970. Pod hustými křovinami se rozkládá 40 hektarů ledovcových sedimentů, které poskytují optimální podmínky pro růst révy. Kořeny musí proniknout hluboko do půdy, která je dokonale odvodněná, a přesto chudá na živiny, což přispívá k výjimečné originalitě vín.

Mas de Daumas Gassac dbá na ochranu divoké krásy údolí. Vinice jsou zakládány na malých parcelách, obklopených středomořskou vegetací, což posiluje jedinečnost terroir. Tento přístup, zdůrazňující individualitu místa, stojí v kontrastu s masovou produkci vinné révy.

Vína z Mas de Daumas Gassac vycházejí z neklonovaných vinic s nízkým výnosem, ale s bohatou a stimulující paletou pro vaše smysly. Každé sklenice nabízí jedinečný výraz terroir a starobylé tradice, které jsou nepřekonatelné.