Moulin de Gassac - Guilhem rosé 2022

Svěží, lehké letní rosé z odrůd 60% Grenache, 20% Carignan & 20% Syrah. Má krásnou jemnou barvu, aroma ovoce, jahody a citrusy.

Dostupnost Skladem
169 Kč
Moulin de Gassac - Guilhem rosé 2022

Svěží růžové víno z Mas de Daumas Gassac v Languedocu, má lehce narůžovělou barvu, typickou pro moderní růžová vína jižní Francie. Vůně spojuje subtilní tóny červeného ovoce s květinovými motivy a minerálními akcenty. Chuť je vyvážená, elegantní a svěží, s výrazem červeného ovoce.

Toto šťavnaté a snadno pitelné víno láká na další sklenku díky své dlouhé dochuti. Doporučujeme podávat s tapas, grilovanými čerstvými rybami, uzeninami, ovocnými saláty a kozími sýry. Optimální servírovací teplota je mezi 9 až 10 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Syrah, Grenache/Garnacha, Carignan
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Languedoc
Země původu: Francie

Vinařství Mas de Daumas Gassac se tyčí nad údolím Gassac s unikátní půdou, objevenou profesorem geografie Henri Enjalbertem v roce 1970. Pod hustými křovinami se rozkládá 40 hektarů ledovcových sedimentů, které poskytují optimální podmínky pro růst révy. Kořeny musí proniknout hluboko do půdy, která je dokonale odvodněná, a přesto chudá na živiny, což přispívá k výjimečné originalitě vín.

Mas de Daumas Gassac dbá na ochranu divoké krásy údolí. Vinice jsou zakládány na malých parcelách, obklopených středomořskou vegetací, což posiluje jedinečnost terroir. Tento přístup, zdůrazňující individualitu místa, stojí v kontrastu s masovou produkci vinné révy.

Vína z Mas de Daumas Gassac vycházejí z neklonovaných vinic s nízkým výnosem, ale s bohatou a stimulující paletou pro vaše smysly. Každé sklenice nabízí jedinečný výraz terroir a starobylé tradice, které jsou nepřekonatelné.