Parker Estate - Cabernet Sauvignon Cool Climate 2021

Značka: Parker Estate

Komplexní Cabernet Sauvignon z Australské oblasti Coonawarra, je plný tónu ovoce jako jsou borůvky a maliny, jemné taniny a delší ovocný závěr.

Dostupnost Skladem
435 Kč 580 Kč / 1 l
Parker Estate - Cabernet Sauvignon Cool Climate 2021
Značka: Parker Estate

Červené Australské víno z vinařství Parker Estate, vyrobené z odrůdy Cabernet Sauvignon. Region Coonawarra, kde se toto víno rodí, je známý jako jedna z předních australských vinařských oblastí s chladným klimatem. Díky vlivu jižního Tichého oceánu má oblast ještě větší ochlazení, což umožňuje prodlouženou dobu zrání hroznů a vývoj intenzivní chuti s čistotou a sofistikovaností.

Vůně tohoto vína je bohatá a přináší aroma tmavého ovoce, borůvek a černého rybízu, doplněné jemnými náznaky vanilky, koření a podtóny tmavé čokolády. Jeho středně plná chuť nabízí tmavé plody třešní a ostružin, které se prolínají s lehkou zemitostí a toastovými tóny. Taniny jsou jemné a vyvážené, což přispívá k celkovému dojmu elegancie a komplexnosti tohoto vína.

Víno z Parker Estate je výsledkem pečlivého výběru nejkvalitnějších hroznů, použití nejlepšího francouzského dubu a prodloužené macerace, což se odráží v jeho plné chuti a komplexních charakteristikách. Ideální volbou pro ty, kteří hledají výjimečnou australskou kvalitu s jemnými taniny a bohatými ovocnými tóny.

Doplňkové parametry

Kategorie: Austrálie
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Cabernet Sauvignon
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Coonawarra
Země původu: Austrálie

Parker Estate - Coonawarra

Vinařství Parker Coonawarra Estate se nachází na jižním pobřeží regionu Coonawarra, v srdci vápencového pobřeží jižní Austrálie. Společnost respektuje jedinečné půdy tohoto regionu a využívá kvalitu a stáří svých vinic k výrobě vín, která plně využívají potenciál této úžasné pěstitelské oblasti. John a Faye Parker založili Parker Estate v roce 1985 a osadili Abbey Vineyard vinicemi Reynell Selection Cabernet, původními vinicemi z Bordeaux z 19. století, které byly přemístěny do Austrálie, aby unikly révokazu. Během čtyř desetiletí "výroby vína bez kompromisů" společnost Parker Estate získala mnoho ocenění, včetně pěti hvězdiček od Jamese Hallidaye.

Coonawarra je jednou z prvních australských vinařských oblastí s chladným podnebím, což umožňuje ideální podmínky pro pěstování hroznů. Vinařství využívá 27 km dlouhý a 2 km široký doutníkový výběžek starověké půdy Terra Rossa, která spočívá na tvrdém vápencovém podloží, a to ve spojení s chladným klimatem a volně odvodňujícími půdami dává vínům nejvyšší standardy kvality.

Vinařství Parker Estate se pyšní dlouhou historií výroby vynikajících vín, která mají dlouhou životnost. V roce 1988 byla uvedena na trh inaugurální verze First Growth, která ihned získala pozornost a získala mnoho ocenění, včetně prestižního Penfold Hyland Trophy. V roce 2001 byla dokončena účelová budova dozrávací komory a sklepních dveří, která odráží kreativní a nekompromisní přístup k výrobě vína.

Parker's 'First Growth' byl v roce 2010 zařazen do Langton's Classification of Australian Wine jako 'Excellent', což je svědectví o vynikající kvalitě vín značky. Vinařský tým Parker Estate vede Andrew Hardy, který má bohaté zkušenosti v oboru a spolupracuje s Keedou Zilm, dalším talentovaným členem týmu. Hardy pracoval po celém světě a získal mnoho znalostí, které nyní přináší do vinařství Parker Estate.

Parker Coonawarra Estate je synonymem pro výrobu vynikajících vín s dlouhou tradicí a vášní pro kvalitu. Jejich vína jsou vyhledávaná mezi milovníky vína po celém světě a jsou důkazem jedinečného terroir regionu Coonawarra.