Parker Estate - Kidman Block Shiraz 2020

Značka: Parker Estate

Exkluzivní Shiraz z TOP parcely jižní Austrálie v Coonawaře, zrání v prémiových Francouzských dubových sudech po dobu 18. měsíců.

Dostupnost Skladem
1 275 Kč 1 700 Kč / 1 l
Parker Estate - Kidman Block Shiraz 2020
Značka: Parker Estate

Tento exkluzivní Shiraz pochází z jediného bloku viniční parcely, který splňuje nejvyšší standardy kvality. Jeho hrozny pocházejí z jedné z nejvýznamnějších vinic Shiraz v regionu Coonawarra, známého svou čistotou a elegancí díky chladnému klimatu.

Barva tohoto vína je bohatá, tmavě červená s jemnými fialovými odlesky, což naznačuje jeho hlubokou koncentraci a bohatství. Aroma je elegantní a mnohovrstevnaté, s výraznými tóny ostružin, moruše, černého čaje a koření na pečení, což předznamenává jeho komplexní chuť.

Na jazyku se projevuje dlouhá, plná a zaoblená chuť s jemnými taniny, které dodávají vínu strukturu a charakter. Přestože je víno mohutné, zároveň je živé a osvěžující, což je známkou vynikající rovnováhy a řemeslného zpracování.

Hrozny pocházejí výhradně z vinice Tima Kidmana, konkrétně z bloků 1 a 2, které byly pečlivě vybrány pro svou vynikající kvalitu. Tyto staré vinice, starší než 50 let, se nacházejí na klasických půdách terra rossa nad vápencovými podložími, což přispívá k jejich koncentrovanému ovoci a vynikající kvalitě.

Po ruční sklizni bylo ovoce fermentováno v otevřených statických fermentorech po dobu 14 dnů. Následně proběhla jablečno-mléčná fermentace v nerezové oceli před zráním v prémiových francouzských dubových sudech po dobu 18 měsíců. Lahvování proběhlo 29. listopadu 2021 a následně víno odpočívalo a zrálo v láhvi před uvedením na trh v březnu 2022.

Doplňkové parametry

Kategorie: Austrálie
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Shiraz
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Coonawarra
Země původu: Austrálie

Parker Estate - Coonawarra

Vinařství Parker Coonawarra Estate se nachází na jižním pobřeží regionu Coonawarra, v srdci vápencového pobřeží jižní Austrálie. Společnost respektuje jedinečné půdy tohoto regionu a využívá kvalitu a stáří svých vinic k výrobě vín, která plně využívají potenciál této úžasné pěstitelské oblasti. John a Faye Parker založili Parker Estate v roce 1985 a osadili Abbey Vineyard vinicemi Reynell Selection Cabernet, původními vinicemi z Bordeaux z 19. století, které byly přemístěny do Austrálie, aby unikly révokazu. Během čtyř desetiletí "výroby vína bez kompromisů" společnost Parker Estate získala mnoho ocenění, včetně pěti hvězdiček od Jamese Hallidaye.

Coonawarra je jednou z prvních australských vinařských oblastí s chladným podnebím, což umožňuje ideální podmínky pro pěstování hroznů. Vinařství využívá 27 km dlouhý a 2 km široký doutníkový výběžek starověké půdy Terra Rossa, která spočívá na tvrdém vápencovém podloží, a to ve spojení s chladným klimatem a volně odvodňujícími půdami dává vínům nejvyšší standardy kvality.

Vinařství Parker Estate se pyšní dlouhou historií výroby vynikajících vín, která mají dlouhou životnost. V roce 1988 byla uvedena na trh inaugurální verze First Growth, která ihned získala pozornost a získala mnoho ocenění, včetně prestižního Penfold Hyland Trophy. V roce 2001 byla dokončena účelová budova dozrávací komory a sklepních dveří, která odráží kreativní a nekompromisní přístup k výrobě vína.

Parker's 'First Growth' byl v roce 2010 zařazen do Langton's Classification of Australian Wine jako 'Excellent', což je svědectví o vynikající kvalitě vín značky. Vinařský tým Parker Estate vede Andrew Hardy, který má bohaté zkušenosti v oboru a spolupracuje s Keedou Zilm, dalším talentovaným členem týmu. Hardy pracoval po celém světě a získal mnoho znalostí, které nyní přináší do vinařství Parker Estate.

Parker Coonawarra Estate je synonymem pro výrobu vynikajících vín s dlouhou tradicí a vášní pro kvalitu. Jejich vína jsou vyhledávaná mezi milovníky vína po celém světě a jsou důkazem jedinečného terroir regionu Coonawarra.