Pascal Jolivet - Sancerre Clos du Roy 2020

Značka: Pascal Jolivet

Famózní Sauvignon blanc z Loiry v podání Pascala Joliveta. Výrazné aroma citrusů a zeleného jablíčka s minerálním závěrem.

Dostupnost Skladem
939 Kč
Pascal Jolivet - Sancerre Clos du Roy 2020
Značka: Pascal Jolivet
Sauvignon blanc z údolí Loire, přesněji z prestižní apelace Sancerre, nabízí bohatství a komplexní minerálnost díky hlinito-vápencovému terroiru. Sklizeň z vinice o rozloze 0,80 ha nad vesnicí Crézancy-en-Sancerre dává unikátní víno, které zraje čtyři měsíce v nerezových nádržích. Elegantní a jemné, toto emblematické Sancerre „cru“ exceluje ve vyváženosti, struktuře a ovocných tónech. Citrusy a zelené jablko jsou zde zřetelné, poskytující nezaměnitelný zážitek.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Sauvignon
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Burgundsko
Země původu: Francie

Pascal Jolivet - Vína tohoto vinařství jsou známá pro svou čistotu a harmonii s přírodou. Pascal Jolivet se vychovával ve sklepmistrovském prostředí Château de Tracy v Pouilly Fumé a vinařství se stal jeho životním posláním. Založil své vinařství v roce 1987 s cílem produkovat vyvážená vína. Hlavní vinice se nachází v Sancerre, doplňují je osm hektarů v Pouilly Fumé a nově také padesát hektarů vinic v Touraine.