Pinna Fidelis - Crianza 2018

Značka: Pinna Fidelis

Plná a elegantní Crianza z oblasti Ribera dle Duero. Zrálo v nových barikových sudech po dobu 15 měsíců.

Dostupnost Skladem
515 Kč
Pinna Fidelis - Crianza 2018
Značka: Pinna Fidelis

Plné a elegantní víno, zrcadlící terroir a charakter vín Pinna Fidelis. Zrálo v nových barikových sudech po dobu alespoň 15 měsíců.

Hrozny pocházejí výhradně z vlastních vinic, pečlivě kontrolovaných a sklízených ručně při optimální zralosti. Macerace trvá minimálně 30 dnů, umožňující vznik plného potenciálu silného a elegantního vína, typického pro terroir a styl Pinna Fidelis. Následně je víno stařeno v nových sudech z francouzského dubu po dobu alespoň 15 měsíců.

Sytě třešňová barva s fialovým odstínem. V aroma dominují tóny černého a červeného ovoce (maliny, rybíz, ostružiny), doplněné hřebíčkem, vanilkou a jemnými cedrovými tóny. V ústech tělnaté, s dobrou strukturou a příjemným tříslem. Dlouhá, lahodná dochuť vybízí k dalšímu pití.

Doporučujeme podávat při teplotě 18°C. Skvěle doplňuje grilovaná jídla a pokrmy z vepřové či jehněčí pečeně.


 

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Klasifikace: Crianza
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Tempranillo
Ročník: 2018
Vinařská oblast: Ribera del Duero
Země původu: Španělsko

Pinna Fidelis, založené v roce 2001 jako hrdý symbol města Peñafiel, je klenotem v srdci vinic Ribera del Duero. Věrné tradičním metodám, předávaným více než sto let z generace na generaci, vyniká zejména v pěstování odrůdy Tinta del País (klon Tempranillo). Vinařství Pinna Fidelis spojuje moderní zázemí s bohatou historií, což oslovuje náročné milovníky vín. S podporou vinařské turistiky si získává srdce těch, kteří ocení výjimečnou kvalitu a jemnou chuť. Silný tým pracující společně od počátku představuje klíčový kámen, na kterém stavíme od roku 2001, s neustálým zdokonalováním naší dovednosti a lásky k vínu.

Vinice se táhnou úzkým pruhem při řece Duero, s půdou chudou na živiny a vysokým obsahem vápence. Extrémní podmínky jsou výzvou pro vinnou révu, která se však díky svým kořenům vypořádává s nástrahami sucha.

S nízkými polohami pokrytými oblázky a pískem a vyššími polohami s různorodými půdami, včetně jílu a vápenitého štěrku, jsou vinice pestrobarevným paletou terroir. Filozofie Pinna Fidelis spočívá v odhalování těchto unikátních vlastností a transformaci terroiru na vína plná struktury, elegance a velkého potenciálu.

Hrozny jsou pečlivě sklízeny ručně a podstupují přísný proces třídění před macerací. Staření v kvalitních amerických a francouzských barikových sudech jim propůjčuje výjimečnou osobnost, charakteristickou pro vína Pinna Fidelis. Každá láhev nese nejen výsledek vinic, ale i příběh vášnivého oddaného týmu, který spojuje tradici s moderním uměním výroby vína.