Pinna Fidelis - Reserva 2018

Značka: Pinna Fidelis

Našlapaná Reserva, zrání v sudech z francouzského dubu 18 měsíců. Víno pro znalce náročných vín, které snese dlouhou archivaci.

Dostupnost Skladem
740 Kč
Pinna Fidelis - Reserva 2018
Značka: Pinna Fidelis

Víno s výrazným potenciálem, plné a krásně zakulacené v ústech s jemnými sladkými tříslovinami. Zrání ve vybraných sudech z francouzského dubu trvá alespoň 18 měsíců.

Hrozny pro toto víno jsou pečlivě vybírány výhradně z vlastních vinic, kde ruční sběr zajišťuje sklizeň v optimální zralosti. Produkce vinohradu pro víno Reserva je omezena na maximálně 3000 kg z hektaru, což vínu předurčuje k výraznému odrazu charakteru terroir. Macerace trvá minimálně 35 dnů, následuje zrání ve vybraných sudech z francouzského dubu po dobu alespoň 18 měsíců, s pravidelnou batonáží a přečerpáváním.

Víno se prezentuje velmi tmavou, třešňovou barvou s granátovými odlesky. Aroma nabízí tóny černého ovoce, kompotovaného ovoce, kakaa, čokolády, a kořeněné nuance hřebíčku a toastovinky. V ústech tělnaté, s krásným zakulacením a jemnými sladkými tříslovinami. Víno s výrazným potenciálem.

Doporučujeme podávat při teplotě 18°C. Skvěle se hodí k červenému masu a divočině.

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Klasifikace: Reserva
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Tempranillo
Ročník: 2018
Vinařská oblast: Ribera del Duero
Země původu: Španělsko

Pinna Fidelis, založené v roce 2001 jako hrdý symbol města Peñafiel, je klenotem v srdci vinic Ribera del Duero. Věrné tradičním metodám, předávaným více než sto let z generace na generaci, vyniká zejména v pěstování odrůdy Tinta del País (klon Tempranillo). Vinařství Pinna Fidelis spojuje moderní zázemí s bohatou historií, což oslovuje náročné milovníky vín. S podporou vinařské turistiky si získává srdce těch, kteří ocení výjimečnou kvalitu a jemnou chuť. Silný tým pracující společně od počátku představuje klíčový kámen, na kterém stavíme od roku 2001, s neustálým zdokonalováním naší dovednosti a lásky k vínu.

Vinice se táhnou úzkým pruhem při řece Duero, s půdou chudou na živiny a vysokým obsahem vápence. Extrémní podmínky jsou výzvou pro vinnou révu, která se však díky svým kořenům vypořádává s nástrahami sucha.

S nízkými polohami pokrytými oblázky a pískem a vyššími polohami s různorodými půdami, včetně jílu a vápenitého štěrku, jsou vinice pestrobarevným paletou terroir. Filozofie Pinna Fidelis spočívá v odhalování těchto unikátních vlastností a transformaci terroiru na vína plná struktury, elegance a velkého potenciálu.

Hrozny jsou pečlivě sklízeny ručně a podstupují přísný proces třídění před macerací. Staření v kvalitních amerických a francouzských barikových sudech jim propůjčuje výjimečnou osobnost, charakteristickou pro vína Pinna Fidelis. Každá láhev nese nejen výsledek vinic, ale i příběh vášnivého oddaného týmu, který spojuje tradici s moderním uměním výroby vína.